Росіяни дивуються від зміни ставлення до них закордоном: «Знайомим відмовили у працевлаштуванні через національність»
02.04.2022   //   1 Переглядів

Видання 161.ru з Ростова-на-Дону (РФ) з’ясовувало, як змінилося ставлення до росіян в інших країнах, та чи відчувають вони хейт у соцмережах та за їх межами після початку війни з Україною.

Зокрема, емігранти, які живуть у Німеччині та Польщі, розповіли про таке.

Рита, Берлін (Німеччина), спеціаліст з навчання:

Я бачу зміну відношення деяких українських друзів у соцмережах. Чула про дрібні напади на російські магазини, про те, що в якійсь школі залили двері фарбою. Моя донька ходить у неділю на заняття з російської мови в російську школу, і нам сказали, що заняття тепер проходитимуть не в Російському домі, а в дитячому садку, бо вони бояться провокацій.

Світлана, Варшава (Польща), фітнес-інструктор:

Зі спостережень: у меню ресторану було блюдо «російські вареники», зараз «російські» закреслено, написано «українські». У магазинах із полиць зникла косметика Natura Siberica та ще якісь товари.

Ми зараз у такій ситуації, коли росіяни за кордоном, вочевидь, виявляються вразливими. Я б не сказала, що на нас раптом почали якось наїжджати, але ми в очікуванні, готові до того, що з цим зіштовхуватимемося.

Хочеться від цього всього усунутись, бо ми живемо в Польщі, і це дуже близько до України. У нас у під’їзді з’явилося 5 нових сімей з України. Навколо українські прапори, усі допомагають українцям.

На таксі тут часто працюють українці. Нещодавно я в профілі таксі змінила ім’я зі Світлани на Маю, щоб не питали, звідки я. Говорити про те, що я з України чи Білорусії, не збираюся, але й провокувати не хочу.

У мене син, 4,5 роки. Знайома полячка розповідала про випадки, коли на російську дитину почали тикати у школі. Це те, за що я переживаю, і на що ніяк не можу вплинути.

Сергій, Гданськ (Польща), програміст:

Ми живемо у Польщі, переїхали сюди близько восьми років тому. Незрозуміло, чим усе закінчиться для Росії та яка там буде ситуація. Також невідомо, яка доля чекає на росіян у країнах Європейського Союзу і особливо в Польщі. Тому скоріше ми розглядаємо варіант еміграції саме з Польщі в якусь іншу країну, але в яку поки що не зрозуміло.

Ми живемо у Гданську. Це місто біля кордону з Калінінградською областю, поблизу якого є порти і військові бази, у тому числі НАТО. Це також додає певної напруженості, особливо з огляду на гаряче бажання Польщі надати військову підтримку Україні. Я думаю, що в цьому випадку залишатися в місті було б небезпечно.

Лякає негативне ставлення до росіян, дискримінація за національною ознакою. Це відчувається, якщо відкрити будь-який пост в соцмережах або коментарі до новин. Деяким знайомим відмовили у працевлаштуванні через національність. Дітей кривдять у школах.

Велику загрозу ми очікуємо з боку біженців з України, адже Польща їх уже прийняла майже 2 мільйони, і переважно це жінки та діти. Зрозуміло, що якась кількість із них вирішить залишитися тут, а за ними приїдуть і чоловіки, налаштовані певним чином до всіх людей з Росії.

Щодо інших країн ЄС, то настрої там схожі.