Виробник солодощів у Тюмені скаржиться, що постачальники підняли ціни на 30–70%
02.04.2022   //   2 Переглядів

У кондитерських підприємств у Тюмені на сьогодні залишилося лише два шляхи: підвищити ціни на свої товари або закритися назовсім, повідомляє видання «72.ru».

Власник та керівник кондитерської «Солодка» Марат Симонян розповів виданню, що суттєвою проблемою для його підприємства стало подорожчання усіх інгредієнтів. За його словами, вихід у нього зараз один – оновлювати ціни на свою продукцію. Інакше підприємству просто не вижити.

«Довго стримувати ціни ми не можемо, бо у всіх постачальників ціни просто космос», – каже підприємець.

Найболючіша зараз тема для кондитерського виробництва – цукор. (Для переведення цін у гривні діліть приблизно на 3).

«Тиждень взагалі не міг купити цукор, навіть у великих постачальників. Я дзвонив до адміністрації міста, питав, як мені бути. Мені відповіли, що тримають це питання на контролі. А толку від цього немає… Вчора купив цукор по 90 рублів за кілограм, а у нас при визначенні вартості торта йде розрахунок, що цукор коштує 50. Можна сказати, що ми вже працюємо собі в збиток», – розповідає Симонян.

За його словами, маргарин подорожчав на 60%, вершки – на 70%, а какао, яке коштувало 300 рублів, тепер – 900.

«У нас тільки борошно не подорожчало, точніше, подорожчало незначно – лише на 2%. Інші інгредієнти – сильно. Емульгатори подорожчали на 100%, кокосова стружка, яку тюменці дуже люблять, коштувала 200 рублів, а зараз – 550, уявляєте? Згущене молоко подорожчало на 40%, шоколад для глазурі – на 40–50%. Курячі яйця продаються за звичними цінами. І то виробники, напевно, зараз закуповуватимуть корми дорожче і піднімуть ціни. Не знаю, як далі працюватимемо. Дуже складно», – зізнається підприємець.

Крім того, подорожчали упаковка, етикетки і касові стрічки: «Про упаковку нам заявили, що незважаючи на те, що ціни на неї вже підняли в січні та лютому, їх ще раз підвищили на 30–40%. Великий рулон скотчу коштував 70 рублів, зараз – 150-180. Рулон касової стрічки, який коштував 20 рублів, тепер уже – 150. Вартість етикеток зросла вдвічі».

«Якийсь час наша компанія зможе продавати продукцію за колишніми цінами. Але коли закінчаться старі запаси інгредієнтів… Ціни нам підвищувати доведеться, бо інакше доведеться закривати виробництво», – підсумував Симонян.