Чому «відновлення» курсу рубля є удаваним – «Financial times»
02.04.2022   //   2 Переглядів

У розмові з журналістами високопосадовець міністерства фінансів США сказав, що адміністрація вважає, що реальна вартість рубля сильно знецінилася, посилаючись на стрімке зростання інфляції в Росії та зниження обмінного курсу валюти на чорному ринку. Про це повідомляє «Financial times».

Рубль 1 квітня торгувався приблизно по 86 за долар на міжбанківському ринку після падіння до 150 за долар на початку березня. Його поточне значення щодо долара неподалік рівня 23 лютого, за день до того, як Росія вторглася в Україну.

Однак рубль не функціонує як конвертована валюта після того, як санкції призвели до падіння імпорту товарів і послуг, оскільки підприємства і споживачі значною мірою не можуть купувати товари на міжнародних ринках або виїжджати за межі країни.

Економісти пов’язують відновлення на міжбанківських ринках із суворим валютним контролем Москви, який не дозволяє росіянам переказувати гроші на рахунки в іноземних банках або вивозити значні суми готівки з країни.

Москва також тимчасово заборонила банкам та брокерам здійснювати операції з обміну іноземної валюти за готівковий розрахунок у доларах та євро.

Чиновник міністерства фінансів зазначив, що інфляція в Росії підскочила на 6% за останні три тижні, тоді як санкції західного центрального банку не дозволили країні отримати доступ до половини своїх валютних резервів.

Карл Шамотта, головний ринковий стратег Corpay, сказав: «Інформаційний зміст обмінного курсу зараз не такий, як у будь-якій великій економіці. Справа в тому, що ми створили односторонній клапан: гроші йдуть у Росію, а не йдуть. І це згодом призведе до підвищення обмінного курсу», – сказав він.

«Чорний ринок котирується десь між 110 та 140 за угодами долар/рубль. Таким чином, громадяни, котрі хочуть купити долари чи євро, платять набагато більше, ніж ми бачимо на міжбанківському ринку».

Шамотта додав: «Очевидно, що застосовані санкції завдають шкоди реальній економіці, неенергетичній, несировинній економіці та спричиняють величезні витрати для домогосподарств».