Влада Німеччини володіє часткою аеропорту в РФ, який російська армія використовує для війни проти України
01.04.2022   //   2 Переглядів

Аеропорт «Пулково» у Санкт-Петербурзі входить у п’ятірку найбільших у Росії. Керуюча компанія – російська фірма «Воздушные ворота северной столицы». З 2009 року частку у 25% у ній має німецька компанія Fraport, яку в свою чергу контролює німецька влада та німецькі платники податків. Понад 31% у Fraport належить федеральній землі (штату) Гессен та близько 21% – місту Франкфурт.

Міжнародний аеропорт «Пулково» у Санкт-Петербурзі, 25% якого опосередковано належить владі Німеччини, використовують у війні Росії проти України. Щонайменше 6 військових літаків РФ користуються цим аеропортом задля цілей повномасштабної війни Росії проти України. Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Схем» (Радіо Свобода), які проаналізували перельоти військових бортів у сервісі Flightradar24.

Наприклад, на третій день повномасштабної війни, 26 лютого, військово-транспортний літак ІЛ-76МД 223-го льотного підрозділу Військово-космічних сил (ВКС) Росії вилетів з боку Севастополя в окупованому Криму і прямим рейсом полетів до «Пулково».

У березні «Схеми» помітили цей літак під час перельотів Сирія-Росія та Вірменія-Росія. Це може свідчити про те, що він брав участь у транспортуванні військового контингенту РФ з цих країн. 24 березня, відповідно до даних Flightradar24, літак знову літав з Криму.

Тобто російські збройні сили можуть використовувати аеропорт «Пулково» з військовою метою – в тому числі під час війни Росії проти України.

А що про це кажуть у німецькій компанії Fraport, яка є співвласницею «Пулково»?

Ще 4 березня керівництво фірми вийшло з заявою, в якій засудило військову агресію Росії проти України.

«Війна завдає народу України невимовних страждань. У ці години й дні наші думки та співчуття з українцями, які переносять стільки болю», – повідомлялось у пресрелізі від імені генерального директора Fraport Штефана Шульте.

У Fraport заявили, що угода, за якою вона отримала частку «Пулково», не передбачає можливості її продажу, водночас компанія шукає варіанти виходу з капіталу керуючої компанії петербурзького аеропорту.

Інформації про те, що «Пулково» використовується військовими літаками РФ і що там розташована військова комендатура, у керівництва компанії, за їхніми словами, немає. Про це повідомляє Hessenschau.de.

Німецькі юристи вважають, що частка Fraport у «Пулково» та необізнаність, за словами керівництва, у тому, що аеропорт використовується російськими військовими несе багато ризиків для влади Німеччини.

«Юридичні ризики величезні, величезні для Fraport, величезні для уряду штату та міста Франкфурта», – розказав журналістам Hessenschau.de адвокат Віктор Вінклер.

Юрист додав: якщо факти використання російською армією аеропорту «Пулково» у війні проти України будуть підтверджені, то може бути визнано, що німецька Fraport порушує міжнародне кримінальне законодавство.