У Новосибірську через зникнення імпортних таблеток від кліщів очікують на сплеск захворювань собак і котів
01.04.2022   //   3 Переглядів

У Новосибірській області РФ навесні 2022 року може статися різкий сплеск захворюваності на інфекції, які переносять кліщі серед тварин, зокрема, енцефаліт і бабезіоз. Усе це відбувається через західні санкції, пише novos.mk.ru.(для переведення цін у гривні діліть приблизно на три).

Сплекс захворювань очікують у зв’язку із дефіцитом імпортних препаратів, які запобігають таким хворобам у кішок та собак. Йдеться у першу чергу про відповідні таблетки.

Найпопулярніші таблетки «Бравекто», розраховані на три місяці, наразі коштують у Новосибірську близько 3 тисяч рублів. Знайти їх важко. В оптових компаніях поки що навіть не прогнозують надходження.

Другий за популярністю препарат – «Симпарика», який розрахований на місяць, продають по 4 тисячі за три таблетки.

«Є дешевші препарати – це нашийники та краплі на холку від виробників РФ», – говорить ветеринарний лікар Уляна Тимофєєва.

За її словами, краще купити нашийник або краплі від того виробника, який є у наявності, ніж потім віддавати тисячі рублів за лікування тварини. Вона додала, що, якщо власники тварин нічого не робитимуть, то «на нас чекає масове захворювання».