На малих підприємствах Новосибірської області (РФ) почалися масові скорочення
31.03.2022   //   2 Переглядів

Майже 300 працівників було скорочено, ще понад півтори тисячі людей залишаться без роботи найближчим часом. Про це повідомили представники новосибірського відділення громадської організації «Опора Росії», передає «Сибкрай».

Активісти розповіли про результати моніторингу діяльності промислових та торгових підприємств. Якщо у великому бізнесі поки що спостерігається стабільність, малі та середні підприємства (МСП) вже змушені скорочувати персонал. Декілька компаній вимушено призупинили роботу. Першими удар на себе прийняли фірми, які залежать від постачання товарів з-за кордону, другими – виробництва, де потрібні іноземні комплектуючі.

Опитування було проведено серед 459 підприємців МСП у сфері торгівлі, виробництва, побутових послуг та будівництва.

«13% вже скоротили свій персонал на сьогодні. Це було 22 березня. 25% підприємців планують скорочення. Тобто, приблизно 20% працівників підприємств малого та середнього підприємництва підпадає під скорочення. Згідно з нашим опитуванням, 294 співробітники вже було скорочено», – повідомила співголова новосибірського відділення громадської організації «Опора Росії» Євгенія Чавкіна.

За даними опитування, під скорочення ще потрапляє 1596 працівників підприємств МСП. Кожен четвертий підприємець у регіоні планує скорочення персоналу.

«ІТ-галузь, торгівля, побутові послуги, будівництво, маркетинг. На наш погляд, це найбільш постраждалі галузі. Ну а взагалі, постраждали усі без винятку», – каже голова новосибірського відділення громадської організації «Опора Росії» Ігор Салов.

Спостерігається зниження кількості робочих місць. Ці дані підтверджує інформація сайтів з пошуку роботи. Наприклад, на hh.ru, кажуть речники, кількість вакансій зменшилася на 25% за минулий місяць і на 8,5% зросла кількість резюме.

«В уряді, на жаль, цієї тенденції не бачать. У нас різні алгоритми вивчення та прогнозування. Ми попереджаємо, а у відповідь отримуємо контраргументи – ось у нас є офіційна статистика», – запевняє Ігор Салов.