Аман Тулєєв закликав ввести безкоштовний проїзд дачникам через «бойові дії та санкції», аби вони ростили городину від голоду
31.03.2022   //   1 Переглядів

Колишній губернатор Кемеровської області Аман Тулєєв (був на посаді понад 20 років – з 1997 по 2018) на своїй сторінці у Telegram закликав підтримати дачників, зокрема, зберегти безкоштовний проїзд у транспорті для пенсіонерів до їхніх ділянок.

«Зараз висока інфляція призводить до того, що люди можуть купити дедалі менше продуктів на свої зарплати та пенсії. Ви ж самі бачите, що діється з цінами! Дорожчає практично все, а продукти – це здоров’я. Так, уряд вживає своїх заходів і щодо продовольства, і щодо підтримки нашого агропрому. Але й ми, вважаю, зі свого боку теж маємо докласти зусиль, подбати про себе, про свої сім’ї. І у зв’язку з цим хотів би поговорити сьогодні про наших дачників та садівників, які вирішують серйозне державне завдання – годують себе та своїх близьких овочами, ягодами, фруктами, зеленню», – пише Тулєєв.

За його словами, росіянам «треба прагнути не купувати ізраїльську або єгипетську картоплю (до речі, сьогодні ціни на неї в магазинах часом сягають 100 рублів за кілограм), китайську моркву, цибулю, капусту, а запастися своїми овочами, ягодами на цілий рік, до нового врожаю. Як-то кажуть, запас кишеню не тисне, з ним все ж таки якось спокійніше».

«Звісно, ​​наших дачників треба підтримати у цей надскладний час. Насамперед, обов’язково зберегти безкоштовний проїзд для наших пенсіонерів до своїх дачних ділянок в автобусах міського та приміського сполучення, у приміських електричках. Цей захід ми ввели під час мого перебування губернатором ще в 1999 році, і він діяв у нас щорічно з 1 травня по 1 жовтня (з понеділка по четвер). Багато хто вже забув, що це був за час – 1999 рік. На Кузбасі вирували «рейкові війни». Пенсій немає, зарплатні немає. В обласній скарбниці не гроші, а сльози. Але ми усвідомлено пішли на такий крок, тому що дачі, садові ділянки допомагали людям елементарно виживати у цей тяжкий період», – нагадує Тулєєв.

«Або взяти іншу нашу міру: безкоштовну роздачу насіння овочевих культур – моркви, буряків, редьки, огірків, цибулі кузбасівцям з низьким доходом, які мали свої городи та присадибні ділянки. Таку акцію ми проводили з 2005 року через Ради ветеранів», – зазначив екс-губернатор.

Пізніше Тулєєв написав ще один пост, де закликав не зациклюватися на тривожних новинах.

«Не секрет, що через останні події у світі багато хто з нас сьогодні перебуває в стані сильної тривоги, як кажуть, «на межі». Страх, що «ось-ось щось гримне вже зовсім по-справжньому» оселився схоже надовго. Та й інстинкт самозбереження працює. Цей стан виник не вчора, все це довго накопичувалося. Спочатку був ковид, пандемія, самоізоляція, а тепер – зведення бойових дій та санкції, яким ми вже давно втратили рахунок. Та що там, світ змінюється на очах! Радикально!

Тож тривоги, страху стало дуже багато. Ціни скачуть, прибутки падають. На роботі можуть розпочатися скорочення, а в багатьох сім’ї, діти, кредити, іпотека. І найважче особисто для мене, що рівень невизначеності у житті, економіці, впевненості у завтрашньому дні просто жахливий», – написав він.