У росіян вже проблеми з доходами: позики на життя мінімальні, прострочки кредитів – максимальні
30.03.2022   //   2 Переглядів

Росіяни знизили середню суму запиту для мікропозики до мінімального за три роки рівня. При цьому спостерігається максимальне зростання простроченої заборгованості по раніше взятим мікрокредитам.

Про це пише газета «КоммерсантЪ».

В березні середня сума мікропозики, яку просили росіяни, знизилася до 16,3 тис рублів. Хоча ще в часи пандемії такі запити досягали і 40 тис рублів. Прогнозується, що найближчим часом сума запитів знизиться ще на 5-10%. Хоча росіяни і намагаються підтримувати звичний рівень життя, але відсутність росту доходів зменшують їх можливості з повернення взятих боргів. Тому знижується сума запитів для позики.

Також самі фінансисти тепер підвищили вимоги до позичальників, рівень погоджування заявок останнім часом впав ще на 10-20%. Кредитори ще більше скоротили ліміти на одного позичальника і зменшили строки повернення грошей.

Виставляти жорсткіші вимоги до позичальників кредиторів змушує ріст просторочення виплат по раніше взятим позикам. Прогнозується, що цей тренд вийде на пік в квітні.

Також фінансисти відмічають зростання кількості звернень клієнтів про надання їм кредитних канікул.

Відмітимо, що раніше в Росії магазини електроніки та побутової техніки почали відмовлятися від продажу товару в кредит та торгувати в розстрочку. Також банки зупинили видачу автокредитів та іпотеки.