#in_memoriam У Тулі (РФ) одноразові пакетики з цукром з McDonald’s на сайті оголошень продають по 1,5 тисячі рублів
29.03.2022   //   2 Переглядів

У магазинах міста Тула (РФ) ціни на сіль виросли в два рази, а цукор, який теж подорожчав, важко було придбати в торгових точках. Такі результати рейду тульськими магазинами активістів Загальноросійського народного фронту та журналістів телеканалу «Перший Тульський», які перевіряли ціни найнеобхідніших товарів та їх присутність в супермаркетах.

Представники ЗМІ зазначили, що цього разу ціна за одну пачку солі здивувала навіть волонтерів Загальноросійського народного фронту, хоча полиці з товарами першої необхідності вони вивчають щодня. Вперше замість 9 і 10 рублів за кг на ціннику стояло 20.

Журналісти також з’ясували, що на сайті оголошень мешканці Тули виставили порційні пакетики з цукровим піском із McDonald’s – по 1,5 тис рублів (приблизно 500 грн.) за штуку. Представили їх як універсальний продукт: можна в колекцію, можна в чай.

Загалом до списку найнеобхідніших товарів входить 34 позиції: продукти, побутова хімія, корми для тварин.

Як повідомлялося, за оцінками дослідницької фірми NielsenIQ, з 21 лютого по 6 березня роздрібні продажі цукру, круп та інших швидкопсувних товарів зросли на 46% порівняно з роком раніше. Такі панічні покупки, викликані вірусними фотографіями покупців, які б’ються за продукти, призвели до дефіциту того, що уряд вважає «соціально важливими товарами».