Вже влітку у РФ почнуться перебої зі зв’язком через санкції на обладнання: їм пропонують розбирати старе для ремонту нового
28.03.2022   //   0 Переглядів

Оператори зв’язку РФ вже за півроку зіштовхнуться з дефіцитом обладнання через санкції і влітку в їх роботі можуть початися збої, повідомляє Forbes.ru.

Резервів обладнання операторів зв’язку в умовах зовнішнього санкційного тиску вистачить на півроку, збої в їхній роботі можуть розпочатися вже влітку, випливає з проекту пропозицій, підготовлених комісією РСПП із зв’язку та інформаційно-комунікаційним технологіям.

За попередньою оцінкою операторів, поточних резервів обладнання вистачить на 4-6 місяців.

«З липня-серпня 2022 року суттєво зростає ризик аварій та порушення стабільності роботи мережі», — йдеться у документі.

Наголошується, що про припинення поставок до Росії оголосили найбільші західні виробники (Asus, Nokia, Ericsson, Intell, Dell, Oracle, AMD та інші), на рішеннях яких побудовано понад 70% мереж операторів. Зростання курсу іноземної валюти викликало подорожчання обладнання на 40% (прогноз до кінця 2022 року – не менше 60-80%), ставки за кредитами зросли до 22-25%, зросли витрати на логістику, прискорився відтік із Росії IT-фахівців.

Капітальні витрати найбільших операторів зв’язку зростуть з 390 млрд рублів у 2021 році до 450 млрд рублів – у 2022-му навіть при скороченні інвестпрограм, прогнозує комісія, до складу якої входять у тому числі представники МТС, «Мегафону», «Вимпелкому», «ЕР -Телекому», GS Group та РЗ.

Аналітик MForum Analytics Олексій Бойко згоден, що прогноз комісії Російського союзу промисловців та підприємців більше схожий на негативний сценарій, але визнає, що проблеми у мережах зв’язку, швидше за все, неминучі та залежатимуть від запасів обладнання. Для збереження працездатності мереж оператори можуть частково демонтувати вже розгорнуте обладнання та використовувати його для ремонту або розширення мереж там, де це є актуальнішим, пояснив він.