Росіяни в обхід санкцій їздять по картки Visa та Mastercard до Узбекистану
28.03.2022   //  

Один з російських туроператорів продає тури до Узбекистану для оформлення в місцевих банках карток Visa та Mastercard. Про це повідомляє «Асоціація туроператорів Росії».

Платіжні системи Visa та Mastercard пішли з Росії через її напад на Україну, тому росіяни не можуть розраховуватись за кордоном. Розширення міжнародної присутності російської платіжної системи «Мир» і масовий випуск карток китайської платіжної системи «Union Pay» загальмували. Великі федеральні банки ведуть переговори з китайцями та шукають чіпи для карток. При цьому учасник банківського ринку сказав Асоціації, що «Union Pay», скоріше за все, не працюватиме з банками, щодо яких введені останні санкції. Так виник попит на картки Visa та Mastercard від банків країн, куди росіяни наразі можуть виїхати.

На ринку з’явився триденний екскурсійний тур в Узбекистан за картками Mastercard та Visa, який коштує від 23 тисяч рублів без урахування авіаквитків у Ташкент. Картки можна оформити у таких банках: «Капитал банк», «НБУ», «Асака банк» або «Ипак Йули Банк».

Випуск картки Visa обійдеться у 800-3 000 рублів, Mastercard – у 250-500 рублів залежно від категорії. Їх пропонують поповнювати на місці або через систему «Золота Корона».

Інші туроператори, які раніше займалися «вакцинними турами», теж готують «карткові тури» в Узбекистан, Казахстан, Вірменію, Киргизстан, а також, можливо, у Туреччину.