На Псковщині (РФ) жаліються, що добрив немає, упаковки для молока не вистачає, а Дума верзе дурниці
26.03.2022   //  

На російському ринку виник дефіцит упаковки «тетрапак», адже великі виробники з іноземною участю призупинили роботу в Росії. Ще виникли складності з плівкою, для виробництва якої не вистачає імпортних компонентів. У Держдумі кажуть: «бідони – теж гарна тара».

«Псковська стрічка новин» (РФ) дізналась, що про це думають місцеві виробники їжі.

Микола Щураков, директор Пушкіногорського маслосирзаводу:

«Ага, в бідончики молоко наливати. Хто це сказав, його близько не можна у Думу допускати. Дурниця! Сьогодні це вже не актуально та не вирішує проблему. Вона в іншому. Посівна на носі. Із господарствами розмовляв. Начебто наші добрива за кордоном відмовилася закуповувати, а тут їх теж немає. Де добрива? Говорили, що треба знижувати ціну на дизпаливо. І що? Минулого року за 40 брали, а сьогодні по 55. Надра наші, а ми підлаштовуємось під ціни Заходу. Кредитування виробництва під 20%, а треба під 3-5%. Нехай у цьому порядок наводять, а не дурниці говорять про бідончики».

На заводі у Пушкінських Горах поточного запасу упаковки вистачить на різні види продукції від двох до чотирьох місяців. Від постачальників вже надійшла інформація, що наступні партії будуть дорожчими. Поки що називають цифри подорожчання від 10 до 40%.

Крім бідонів, у Держдумі також згадали про молокомати – агрегати для розливу молока в тару покупця. Президент групи компаній «Кабош» із Великих Лук Дмитро Матвєєв зізнався, що ніколи не купить молоко з апарата, адже є питання щодо стерильності:

«Усі зіткнулися із проблемами. Найближчим часом на нас чекає тимчасове погіршення якості матеріалу картонних упаковок, доки сировина не почне надходити з інших ринків. Для цього потрібно півроку-рік. З пластиком трохи краще. Але хочу, щоби ви розуміли. Якщо ви вже розливаєте молоко в картон, ви не можете на тій самій лінії розливати його у пластикову або скляну пляшку. Для цього потрібні інші машини, кожна обійдеться мільйона на два».

Продаж сирів без упаковки цей виробник вважає майже неймовірним. Нинішнього запасу упаковки йому вистачить на кілька місяців. Що буде далі, він прогнозувати не береться:

«У компаній, з якими ми працюємо, західний капітал. Протягом дня змінюються підходи, то вони працюють на російському ринку, то не працюють, то починають думати, як постачати в обхід санкцій».

Керівник «Псковм’ясопрому» Андрій Шукшин:

«Нашої натуральної оболонки практично немає, все імпорт. Дорожчає і натуральна, і пластикова. Щось на 30%, щось і на 100%. Якісь постачання обмежені. Зараз ні в чому немає ясності, постачальники самі не розуміють, чи буде продукція, чи ні. Хто знав, що з папером будуть проблеми? А вони з’явилися. По оболонці я не маю великих запасів, навіщо вони були потрібні?».