40% забудовників у РФ заморозили будівництва через дорожнечу будматеріалів внаслідок санкцій
26.03.2022   //   1 Переглядів

Стрімке заморожування нового будівництва відбулось через різке подорожчання будматеріалів та фінансування внаслідок війни проти України та накладених санкцій, пише «Коммерсант» .

«Криза, пов’язана з військовими діями в Україні, підштовхнула 40% компаній заморозити на невизначений час будівництво по всій Росії житла, офісів та логопарків. Причина — у різкому подорожчанні будматеріалів та фінансування», — пише видання, посилаючись на результати опитування міжгалузевої асоціації саморегуляторів галузі будівництва та проектування «Синергія».

29% респондентів, які не зіткнулися з перебоями постачання будматеріалів, теж заморозили недавно розпочаті забудови, а ресурси направили на завершення майже готових об’єктів.

Газета пише, що у результаті обсяги будівництва житла в країні можуть скоротитися на 20%, а комерційної нерухомості – на 40%.

Як пояснили виданню опитані ним експерти, зміни, що відбуваються на ринку, чутливі для девелоперів офісів, орієнтованих на європейських постачальників матеріалів. Експерти вважають, що відкриття нових торгцентрів після відходу з РФ великих брендів чекати «загалом не варто».

Ті ж проблеми стосуватимуться і ринку житла. Так, видання пише, що перенесення термінів будівництва неминуче на ринку високобюджетного житла. Причиною є те, що швидко замінити зруйновані санкціями ланцюжки поставок імпортних комплектуючих не вдасться.

«Обсяг запуску житлових проектів у 2022 році скоротиться щонайменше на 20%», – пише газета.