Власники кінотеатрів Калінінграду (РФ) зрозуміли, що не зможуть вижити на російських фільмах
23.03.2022   //   1 Переглядів

У Калінінграді після економічних санкцій на Росію організатори культурних проектів почали стикатися зі складнощами.

Як повідомляє «Афіша RUGRAD.EU», власники кінотеатрів заявляють, що не зможуть вижити на репертуарі лише з вітчизняних фільмів. А концертному ринку, з якого зняли частину обмежень, доведеться зіткнутися зі зниженням платоспроможності населення.

Артем Рижков, програмний директор фестивалю «Короче»:

«Російські фільми дають кінотеатрам близько 35% виручки: 1–2 фільми на рік прямі касові (зазвичай це на Новий рік, якийсь «Останній богатир» або мультфільм із циклу про богатирів). На них ходять, глядач є, але в більшості випадків це не можна порівняти з блокбастерами.

Якщо залишаться лише російські фільми та західні фільми другого ешелону, кінотеатрам буде складно. Не впевнений, що вони виходитимуть на окупність. Наскільки глядач буде готовий перебудуватися на російський репертуар, поки що складно сказати: тільки все почалося, і я не беруся судити, але розумію, що каса сильно впаде».

Андрій Ісаков, директор клубу «Вагонка»:

«Якщо пройде 2 або 3 місяці і у людей закінчяться гроші, тоді ми побачимо, чи є попит на концерти чи ні.

Про іноземних артистів — все, забули.

Не те, щоб [місцевий] ринок не помітить втрати іноземних артистів. У нас багато було українських артистів (у Росії вони були потрібні). Нині вони пішли з ринку. Плюс з ринку підуть артисти, які потрапили до «деяких списків».

Олександр Мамаєв, співвласник книгарні «Катарсіс»:

«Безперечно, видно, що у людей поменшало грошей, і книги — це те, на чому вони стали економити.

На книжкову торгівлю чекають дуже важкі часи, для звичайних громадян — теж. Але книжкова торгівля може постраждати насамперед, вона є обов’язковим сегментом споживання. Завжди працює фактор зниження загального культурного рівня населення, він є завжди, але [зазвичай] він повільний та плавний. Зараз на нього накладається ця надзвичайна ситуація, вона радикально погіршується.

Держава неодноразово обіцяла преференції книжкової торгівлі, але жодної обіцянки не виконала — голий факт».