Китай та його російська маріонетка Путін змусять весь світ голодувати
21.03.2022   //   1 Переглядів

«The New York Times» анонсувало голодні часи, спровоковані нападом Росії на Україну. До них був готовий Китай, що накопичив велетенські запаси продовольства. Можливість зупинити світовий голод ще є, але для цього треба вже зараз вибити росіян з України, щоб наші аграрії могли почати посівну.

* Українські господарства ось-ось пропустять критичні сезони посіву та збирання врожаю.

За оцінками ООН, до 30% українських сільськогосподарських угідь можуть стати зоною бойових дій. А з мільйонами українців, які тікають з країни або приєднуються до лінії фронту, набагато менше може працювати на полях.

* Росія значною мірою не змогла експортувати продовольство через санкції, які заблокували її фінансово.

* Україна, тим часом, відрізана фізично. Росія заблокувала Чорне море для експорту, а Україні не вистачає вагонів для транспортування продовольства по суші.

* Європейські заводи добрив значно скорочують виробництво через високі ціни на енергоносії.

* Фермери від Бразилії до Техасу скорочують внесення добрив, загрожуючи розміру наступних врожаїв.

* Китай, який зіткнувся з найгіршим урожаєм пшениці за десятиліття після сильної повені, планує закупити набагато більше світових запасів, що зменшуються.

* А Індія, яка зазвичай експортує незначну кількість пшениці, вже втричі збільшила зовнішній попит порівняно з минулим роком.

* Російську та українську пшеницю нелегко замінити. За даними ООН, запаси вже обмежені в США і Канаді, в той час як Аргентина обмежує експорт, а Австралія вже працює на повну потужність.

* 11 березня міністр сільського господарства України попросив у союзників 1900 вагонів пального, заявивши, що запаси країни закінчилися після того, як постачання було перенаправлено військовим. Без цього палива, за його словами, українські фермери не зможуть ні садити, ні збирати врожай.

* Росія є найбільшим у світі експортером добрив, забезпечуючи близько 15% світових поставок. Цього місяця, коли фермери всього світу готувалися до посіву, Росія попросила своїх виробників добрив припинити експорт. Тепер санкції вже ускладнили такі операції.

* Санкції також зачепили найближчого союзника Росії, Білорусь, провідного виробника калійних добрив, які є критичними для багатьох основних культур, включаючи сою та кукурудзу. Але ще до війни в Україні експорт добрив з Білорусі був заблокований через санкції через захоплення дисидента-емігранта, який був пасажиром літака Ryanair, змушеного приземлитися в країні.

* Ще одним зловісним сигналом для покупців мінеральних добрив на початку цього місяця європейські виробники добрив заявили, що вони сповільнюють або припиняють виробництво через різке зростання цін на енергоносії. Багато добрив виготовляються з природного газу.

* Основні світові добрива за останній рік зросли в ціні більш ніж удвічі або втричі.

* Бразилія, найбільший у світі виробник сої, закуповує майже половину своїх калійних добрив у Росії та Білорусі. Тепер у нього залишилося запасів всього на три місяці. Національна асоціація фермерів сої рекомендувала членам використовувати менше добрив, якщо такі є, цього сезону. Урожай сої в Бразилії, який і без того зменшився через сильну посуху, тепер, ймовірно, буде ще меншим.

* Бразилія продає більшу частину своєї сої в Китай, який використовує більшу частину врожаю для годування худоби. Менша кількість дорожчих соєвих бобів може змусити власників ранчо скоротити такі корми для тварин, тобто менші корови, свині та кури — і вищі ціни на м’ясо.

“Ми будемо брати їжу у голодних, щоб віддати голодуючим”, – каже Девід Біслі, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН.

* Вірменія, Монголія, Казахстан та Еритрея імпортували практично всю свою пшеницю з Росії та України і повинні знайти нові джерела. Але вони конкурують із набагато більшими покупцями, включаючи Туреччину, Єгипет, Бангладеш та Іран, які отримували понад 60% своєї пшениці з двох ворогуючих країн.

* І всі вони будуть брати участь у торгах на ще меншу пропозицію, оскільки очікується, що Китай, найбільший у світі виробник і споживач пшениці, цього року закупить набагато більше, ніж зазвичай на світових ринках. 5 березня Китай повідомив, що сильні повені минулого року затримали посів третини врожаю пшениці в країні, і тепер майбутній урожай виглядає похмурим.

* Туніс намагався оплачувати імпорт продовольства до війни, а зараз намагається запобігти економічному колапсу. Інфляція вже викликала протести в Марокко і сприяє відновленню заворушень і насильницьких репресій у Судані.

* Країни, які постраждали від тривалого конфлікту, зокрема Ємен, Сирія, Південний Судан та Ефіопія, вже стикаються з серйозними надзвичайними ситуаціями з голодом, які, як побоюються експерти, можуть швидко погіршитися.

* В Афганістані працівники гуманітарної допомоги попереджають, що гуманітарна криза вже загострилася війною в Україні, що ускладнює прогодування приблизно 23 мільйонів афганців — більше половини населення — яким не вистачає їжі.

 «Знаєте, коли вони показують, як машини стрибають у повільній зйомці, а пасажири в повітрі? Таке відчуття», – сказав фермер із Айови. «Ми всі просто зависаємо в повітрі, очікуючи, поки машина приземлиться. Хто знає, чи це буде гарна, м’яка посадка, чи це буде пірнання в канаву».