Кремль боїться нафтового ембарго, тому працює на розкол та вдається до газового шантажу
21.03.2022   //   54 Переглядів

Текст: Агія Загребельська. засновниця “Ліги антитрасту”

УПД. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що через неконструктивну позицію окремих держав у пʼятий пакет санкцій Європейського Союзу не буде включено ембарго на російські нафту і газ.

Світ готується до нафтового ембарго. Генеральні директори ExxonMobil, JPMorgan, Bank of America та інших великих компаній зустрінуться з вищими посадовими особами Держдепу в понеділок, щоб обговорити вторгнення Росії в Україну, повідомив CNN представник Білого дому.

Газове ембарго в п’ятому пакеті санкцій виглядає все вірогідніше. За більше ніж три тижні лідери західних країн:

* встигли провести переговори з нафтодобувними країнами,

* перетнули поріг розмежування між автократіями, якими є лідери по нафтовим запасам, та абсолютним злом – Росією, та готові на енергетичне партнерство з ними;

* переконалися, що накладений пакет санкцій себе вичерпав та потрібні більш жорсткі методи;

* підготували своїх виборців до високих цін, що послідують за вилученням російської нафти з ринку, щоб мінімізувати ризики громадських протестів;

* провели перемовини з країнами, що могли б кинути Росії рятівне коло, купуючи її підсанкційну нафту, та, схоже, здебільшого досягнули успіхів у цьому.

Отже, нафтове ембарго не буде емоційним рішенням. І хоча воно негативно вплине на економіки західних країн, але вони до цього готові. А негативний вплив на економіку Росії буде в рази суттєвішим та несумісним з життям, враховуючи вже накладені пакети санкцій.

Крім того блокада морських шляхів, що загострила світову продовольчу кризу, та зміна тактики російських військ з швидкої окупації на довготривалий кривавий виснажливий глухий кут, не залишила вибору. Адже незалежно від введення санкцій, світову економіку чекають темні часи. І відвернути неминуче можливо лише посиливши тиск, застосовуючи в рази жорсткіші методи. Ті, яких не очікував Путін, та від яких у нього немає захисту.

Нафтове ембарго один з них. Адже більш ніж три тижні з моменту вторгнення російські політики, експерти та бізнес переконували один одного та західного виборця, що європейських санкцій на нафту не буде. Бо це невигідно перш за все самій Європі. Бо вона залежна від російської нафти та на звільнення від цієї залежності підуть роки.

На користь їх повістці були публічні коментарі європейських політиків, які озвучували свої плани відмови від російської нафти, найкоротші з яких завершувалися в кінці 2022 року, а фінал деяких був взагалі у 2025 – 2030 роках.

Зрив укладення ядерної угоди з Іраном, політична опозиція всередині США щодо зняття санкцій з режиму Мадуро, «товариські» стосунки Путіна з лідером ОПЕК  Саудівською Аравією, та неготовність Байдена перетнути «зелену межу», щоб спонукати збільшення видобутку найбруднішої канадської нафти, здавалось майже гарантували, що ембарго не буде.

Проте, вже сьогодні настрої серед російського політикуму та бізнесу не такі оптимістичні. Через що Москва розродилася двома маніпулятивними коментарями, в яких легко зчитується відчай та примітивний шантаж.

Так, Кремль, працюючи на розкол між США та ЄС, заявив, що ембарго на російську нафту порушить енергетичний баланс європейського континенту, але не вплине на США.

І після цього пригрозив, що санкції ЄС щодо російської нафти можуть спонукати Росію закрити газопровід до Європи.

Ці забиті примітивні аргументи європейські лідери чули вже сотні разів, а російські телеграм канали поширюють їх регулярно з моменту вторгення. Тупо очікувати, що вони на когось подіють. Навіть на європейських виборців, які чітко знають, що винна у всіх їх фінансових втратах – держава терорист Росія на чолі з воєнним злочинцем Путіним, а не санкції.

Отже європейське нафтове ембарго наближається. В цифрах – це більше 100 млн. євро на день., які будуть вилучені з російської економіки. Та обмежать можливість терориста продовжувати війну і загострять внутрішні проблеми з бідністю, посилюючи тиск бізнес-еліт на кремлівську верхівку.

Блог від: Агія Загребельська