Виявлено великий канал валюти в Росії, який досі не накрило санкціями – це гроші за алмази
20.03.2022   //   3 Переглядів

Росія видобуває 30% алмазів усього світу і досі може продавати їх через Індію, повідомляє «The Guardian».

«Об’єктивно це алмази із зон конфлікту: вони фінансують збройний конфлікт проти мирного сусіда державним діячем», – говорить Крістіна Вільєгас, директор програми «Від шахти до ринку» в Pact, неурядової організації, яка займається питаннями розвитку.

Майже всі російські алмази надходять від державної компанії «АЛРОСА», пов’язаної з Кремлем. Її виконавчий директор Сергій Іванов потрапив під санкції США. Батько Іванова – Сергій Борисович Іванов – це один із найближчих союзників Путіна та колишній міністр оборони Росії, генерал-полковник КДБ та начальник штабу Путіна. АЛРОСА приносить значний прибуток своїм акціонерам. Компанія повідомила про продаж у розмірі 4,16 млрд доларів у 2021 році, внаслідок чого чистий прибуток склав 91 млрд рублів (943 млн доларів).

Проте навіть незважаючи на санкції США щодо російських алмазів, інсайдери галузі кажуть, що їхнє нинішнє формулювання не може зупинити потік російського дорогоцінного каміння. Це пов’язано з тим, що переважна більшість російського каміння експортується в необробленому вигляді. Звідти більшість алмазів вирушить на огранювання і полірування до Індії, де обробляється близько 90% необроблених алмазів у світі. Згідно з митними правилами США, це вважається «значною трансформацією» – діаманти можна ввозити як індійський продукт, а не як російський. Поки що немає жодних ознак того, що, купуючи російські алмази через Індію, американські компанії порушать санкції.

В останні роки партнерами АЛРОСА були понад 60 фірм, включаючи Signet Jewellers, найбільшого у світі роздрібного продавця ювелірних виробів із діамантами, нью-йоркську фірму Leo Schachter та культовий бренд класу люкс Tiffany & Co. У листі лише одна з великих західних фірм, які вважаються давніми клієнтами АЛРОСА, — Signet Jewellers — зробила чітку заяву про те, чи вона припинить закупівлю російських алмазів. Brilliant Earth, невелика фірма, відома своїм відповідальним підходом до вибору постачальників, заявила минулого тижня, що зніме російські діаманти з продажу.

The Guardian зв’язалася із низкою клієнтів АЛРОСА. Tiffany & Co та алмазна фірма Leo Schachter не відповіли на запити про інтерв’ю чи коментарі. Голова RJC Девід Буффард із Signet не відповів на запити про інтерв’ю. Виконавчий директор RJC Іріс Ван дер Векен не відповіла на питання про продовження членства в АЛРОСА або про те, чи велів рада членам призупинити закупівлі російських алмазів, але послалася на прес-реліз, що вказує на те, що АЛРОСА добровільно вийшла зі складу правління та комітетів, а також на листування. учасникам з проханням «суворо дотримуватися всіх застосовних санкцій, накладених у вашій юрисдикції».