Путєнський план захоплення України пішов в напрямку російського корабля
17.03.2022   //   7 Переглядів

Агенція «Bloomberg» відмітила, що провал плану Роіссі по захопленню України став очевидний особливо на півдні нашої країни.

Марк Чемпіон, «Bloomberg» (публікуємо зі скороченнями, переклад гугл-транслейту)

Після перших досягнень просування російських військових на південь зустріло опір у Маріуполі, та Миколаєві, воротах до Одеси на заході, де широкий лиман річки Буг є природним оборонним бар’єром.

У перші дні вторгнення, здавалося, очікування росіян виправдалися. Їхні сили вирвалися з Криму вранці 24 лютого з невеликим спротивом і протягом наступних 10 днів пройшли близько 500 км берегової лінії.

«Російські військові, які прибули з Білорусі на півночі, є, по суті, командою Б, тоді як більш елітні військові, які прибули з північного сходу Києва та півдня, показали себе краще», – сказав генерал Річард Барронс, який пішов у відставку у командувач Командуванням Об’єднаних сил Великобританії в 2016 році. «Вони також перебували на більш відкритій місцевості і мали велику перевагу в коротших лініях постачання, міцно стоячи на землі в Криму».

У середу Путін заявив, що «спеціальна військова операція», яку він проводить в Україні, йде за планом. Але навіть на півдні це виглядає малоймовірним. Не вивішують російські прапори, а навпаки тисячі людей щодня збираються в Херсоні протестувати проти окупації. У Бердянську натовпи скандували «їдь додому». У Мелітополі 14 березня протестувальники влаштували бійку з російськими солдатами, вимагаючи повернення викраденого мера Федорова.

Тим часом Маріуполь може отримати тотемний статус Вуковара або Сараєво під час югославських воєн 1990-х років. Облога та жорстокі руйнування цих міст викликали обурення більшої частини світу і, зрештою, сприяли більш сильній міжнародній інтервенції. Цього тижня з Маріуполя втекли тисячі мирних жителів. Міський театр, який сотнями використовувався як бомбосховище, був знищений у середу.

Одеса стане ще більшим викликом для російських полководців, оскільки вона займає особливе місце в російській історико-культурній уяві.

Місто з населенням трохи більше 1 мільйона традиційно має велике проросійське населення, але якщо ця підтримка залишиться, вона ще не проявила себе. Натомість міський голова Геннадій Труханов, який мав російський паспорт до 2017 року, голосно засудив атаку Росії та керував волонтерами, коли вони наповнювали мішки з піском та робили танкові пастки.

«Вони дуже сподівалися, що Одеса підніме російський прапор», – сказала директорка безпекових програми «Українська призма»  Ганна Шелест. «Тепер це має бути напад, і їм нелегко це перенести ні психологічно, ні військово».

Спочатку російським військовим потрібно буде пройти повз Миколаїв і перенести решту 130 км до Одеси. Численні спроби прорватися або обійти місто поки що закінчилися невдачею.

І хоча російські десантні кораблі протягом останніх двох тижнів кілька разів збиралися біля одеського узбережжя Чорного моря, ніби для нападу, морський десант був би складним. Відповідні пляжі заміновані та захищені, каже Шелест. По досягненні міста є всі ознаки того, що російським військам доведеться пробиватися з боєм.

За словами Берронса, вихід України з Чорного моря на півдні, ймовірно, залишиться головною стратегічною метою для Росії, доки триватимуть бойові дії. Хоча він побоювався вогневої сили, якою Росія все ще володіє, він скептично ставився до того, що щось подібне до початкового плану Путіна щодо України все ще можна здійснити.

«Це завдання, яке ніколи не спрацює», – сказав Барронс, і причин для Путіна тікати зі сцени стає все більше. Питання для Одеси та інших міст, додав він, полягає в тому, наскільки далеко буде готовий зайти розчарований Путін, включаючи такі варіанти, як хімічна зброя або етнічні чистки, у своєму прагненні контролювати Україну.

Оригінал статті