Як Україна купувала бронежилети у п’ять років до війни
У «Прозорро» з 2017 року по нинішній час знайшлось три сотні закупівель зі словом «бронежилет» у назві на загальну суму 1,1 мільярда гривень.
Найочевидніші речі такі.
Найбільший замовник бронежилетів Міністерство оборони (600 млн грн) фактично припинило закупівлі цього виду спорядження у 2019 році. Потім були незначні закупівлі окремих військових частин, які взагалі не впливали на картину.
Міноборони закуповувало броніки третього класу захисту «Корсар М3с-1-4» виключно у монополіста ТОВ «НВП «Темп-3000». При цьому було очевидне підвищення ціни з 7400 у 2017 році до 8800 у 2019 році при фактично незмінному курсі долара.
В середині 2019 року Державне бюро розслідувань оприлюднило розмови працівників Міністерства оборони про бронежилети «Корсар». Там вони не називають їх найкращими та єдиними, а навпаки лунають слова, що це «кустарна робота» та «лайно» «з пластиковою фігньою». Після випробувань «Корсара» було зафіксовано три пробої із п’яти пострілів. За це було оголошено підозру колишньому замміністра оборони.
У 2021 році був анонс закупівель нових бронежилетів за стандартами НАТО, але у системі «Прозорро» не вдалось знайти відповідих тендерів. Натомість міністр оборони Олексій Резніков на початку лютого 2022 року повідомив про необхідність придбання я шоломів та бронежилетів для 261 тисячі військовослужбовців ЗСУ та 130 тисяч військових з сил Територіальної оборони.

Найдорожчим елементом цього бронежилету є керамічні пластини – 21 500 гривень для одного бронежилету. Зі специфікації відомо, що для них потрібно по дві керамічні пластини за карбіду кремнію розміром 25х32 см – на грудину та спину.
Найдорожчі ж бронежилети купували СБУ (Військова частина Е6117) та Держбюро розслідувань. Вони купували броніки шостого класу захисту у ТОВ «Матеріалознавство) по 38 тис грн та 31 тис грн відповідно.
Ось розширена специфікація броніка для СБУ за 38 тисяч, а на скріні – калькуляція вартості бронежилета вагою 14 кг.
Юрій Ніколов, «Наші гроші»