На пунктах пропуску в Крим запустили «безкоштовні» шатли по вдвічі завищеній ціні – тендер розіграли рідні фірми
24.02.2022   //  

Міністр реінтеграції Ірина Верещук повідомила про запуск автобусів на пунктах пропуску між Україною та окупованим Кримом. Міністерство повідомило, що ці шатли є безкоштовними для пасажирів. За даними «Прозорро», за безкоштовні послуги шаттлів держава заплатить 4,18 млн грн одеській фірмі ТОВ «Ас-Транс Юг».

Ці автобуси з 14 лютого вже возять людей у пунктах пропуску «Чонгар» та «Каланчак». Йдеться про підвозку людей від пункту пропуску до адмінмежі – 450 метрів на «Чонгарі» та 300 метрів на «Каланчаку». За чонгарський шатл заплатять 2,35 млн грн, за каланчакський – 1,85 млн грн.

Для цього Держпідприємство «Реінтеграція та відновлення» замовило по одному автобусу на кожен пункт, вони мають працювати з 8 ранку до 18 вечора. Кошти призначені для оплати з 14 лютого по 31 грудня (322 дні).

Якщо рахувати погодинно, то в середньому робота цих автобусів коштуватиме 1300 гривен за годину. Це вдвічі перевищує звичайні тарифи оренди мікравтобусів. Наприклад, Mercedes benz sprinter з водієм у Києві коштує від 500 грн за годину , в Одесі від 350 грн/год.

Засновником ТОВ «Ас-Транс Юг» (Одеса) є Євген Середа, до нього власниками були Олексій Морозов і Вікторія Тімофєєва.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Іса Транс» (Одеса) Анатолія Морозова і Ігоря Ротара.

Співвласник «Іси транс» Анатолій Борисович Морозов прописаний у Чорноморську по вул. 1 Травня, 1-г у одній квартирі з Олексієм Анатолієвичем Морозовим, який донедавна був співвласником переможця тендеру «Ас-Транс Юг». Про це свідчать дані «youcontrol».

Внаслідок такої «конкуренції», на аукціоні ціна була знижена всього на 1,7% від очікуваної вартості.