ДІАМ легалізувала ЖК, що суперечить Генплану, просто виправивши рішення про відмову на «діючий» дозвіл
24.02.2022   //   108 Переглядів

Представники Державної інспекції архітектури та містобудування України під виглядом виправлення технічної помилки в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) скасували свою власну відмову за жовтень 2021 року, а також зареєстрували незаконне коригування проекту, перетворюючи адміністративно-офісний комплекс у житловий на вул. Академіка Булаховського, 2 у Києві. Ці зміни зафіксував експерт з питань містобудування Георгій Могильний.

Йдеться про ділянку площею 6,48 га на вул. Ак. Булаховського, 2, яка перебуває у постійному користуванні Інституту технічної теплофізики НАН України.

У березні 2020 року Департамент архітектури КМДА видав містобудівні умови та обмеження (МУО) на реконструкцію експериментального корпусу з з/б конструкцій під багатофункціональний комплекс на вказаній ділянці. При цьому жодного житла ці МУО не передбачали, адже ділянка за функціональним призначенням належить до території громадських будівель та споруд і частково комунально-складської території.

У грудні 2020 року Інститут отримав дозвіл ДАБІ України – на 19,7 тис. кв м загальної площі без жодного житла.

Надалі забудовник намагався внести зміни у цей дозвіл, і перетворити адміністративно-офісну будівлю на житловий комплекс. У квітні 2021 року ще не реформоване ДАБІ йому відмовило. У жовтні – відмову у реєстрації змін в проект надала вже новостворена ДІАМ.

А далі, як зазначає Георій Могильний, «3 грудня відбувається феноменальна подія: у так розпіареній реформаторами ЄДЕССБ, хтось із ДІАМ робить «виправлення технічної помилки реєстратора» (УВАГА!): «Виправлення статусу документу з «Відмовлено» на «Діючий».

У цей же час забудовник забезпечив собі додаткові експертизи: 29 листопада – ескізного проекту, і 30 листопада – проекту першої черги, під який коригування. Однак, як наголошує Могильний, така реальна експертиза з інтервалом в один день неможлива теоретично, адже після експертизи ескізного проекту погоджується ескізний проект, після чого починається розробка проекту першої черги, і лише потім цей проект подається на експертизу.

Для затвердження нового проекту в ДІАМ зайшли дві заявки: 6 грудня – відмовлено, а заявка від 10 грудня задоволена, і ДІАМ реєструє чергові зміни в проект.

«У результаті цих маніпуляцій «некорумпованої ДІАМ», адміністративно-офісна будівля трохи менше 20 тис. кв м, на яку видала дозвіл «корумпована ДАБІ», перетворюється на ЖК загальною площею 60 тис. кв м, із яких лише житлова площа квартир становить 37,5 тис. кв м», – резюмує експерт.

При цьому він наголошує, що розпіарена нинішньою владою електронна система, яка «хабарів не бере» (йдеться про ЄДЕССБ), пропустила коригування проекту, яке була зобов’язана заблокувати.

  • По-перше, заявка не була повністю заповнена (відсутні обов’язкові параметри – площа забудови, кількість квартир тощо).
  • По-друге, таке коригування проекту не могло пройти в ЄДЕССБ, адже перевищено встановлену у МУО щільність населення (у даному випадку – це 0, адже ніякого житла будувати не дозволили) і ЄДЕССБ мало автоматично блокувати навіть саму можливість подання заявки.

Більше того, на час реєстрації змін у дозволі на будівництво ділянка на вул. Ак. Булаховського, 2 перебувала під арештом в рамках кримінального провадження №12015100000001088. Однак, отримавши в ДІАМ реєстрацію змін в проект, забудовник із ними пішов до суду і 14 грудня зняв арешт.

Експерт Георгій Могильний також наголосив, що ДІАМ отримав дві заявки із проханням провести позапланову перевірку законності будівництва на вул. Булаховського, 2. Однак, ДІАМ перевірку проводити відмовився, заявивши, що не бачить в цьому необхідності.

Нагадаємо, влітку 2021 року скандальне будівництво на вул. Академіка Булаховського, 2 стало предметом розгляду ТСК ВР по корупції в ДАБІ. Тоді член ТСК, народний депутат від «Слуги народу», а нині і голова цієї партії, ідеолог реформи ДАБІ Олена Шуляк написала, що «вихід з цього корупційного пекла є», «і це наша е-система». «Завершення цієї історії буде. Та цим займуться правоохоронці. Ми ж творимо нову історію будівництва в рамках відповідної реформи: без схем і обману. «Комп’ютер хабара не бере» (с)», – заявила Шуляк, яка відома як ідейна натхненниця реформи ДАБІ (шляхом ліквідації ДАБІ і створення нового органу – ДІАМ), яке, за її словами, було корумпованою структурою.

На вул. Ак. Булаховського, 2 будується ЖК «4U». Продаж квартир у ньому розпочався задовго до згаданих вище змін у дозволі на будівництво.

Генпідрядником будівництва є ТОВ «В.К.Містобуд». Власниками цієї фірми є Ганна Мурашенко і ТОВ «Інвестиційна формула», 50% у якому через ТОВ «В.К. Груп» контролює Ганна Ланська. Власником «В.К. Груп» у 2014-2016 рр, тобто до Мурашенко і Ланської, був Віталій Кучинський.