Суд скасував незаконні вихідні дані для будівництва ЖК біля Арсеналу
23.02.2022   //   153 Переглядів

Суд визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на вул. Московській, 7 у Печерському районі столиці, видані Департаментом містобудування та архітектури КМДА ТОВ «Расмус» для будівництва житлово-офісного комплексу з торговельними приміщеннями та паркінгом. Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 24 січня, яка була оприлюднена 16 лютого.

Суд встановив, що в даному випадку вбачається невідповідність намірів забудови ділянки положенням чинного Генплану м. Києва.

Так, згідно з виданими Департаментом містобудування КМДА забудовнику містобудівними умовами та обмеженнями (МУО), заплановано будівництво: кількість житлових секцій – 3 шт.; кількість поверхів – 7-16 поверхів; умовна висота – 50,70 метрів. При цьому в цих же МУО зазначено, що відповідно до Генплану м. Києва – ділянка забудови є «територією середньо- та малоповерхової житлової забудови».

Апеляційний суд зазначив, що відповідно чинного до Генерального плану міста Києва малоповерхова житлова забудова має складатися з 1-3 поверхів, середньоповерхова – 4-8 поверхів.

Водночас, відповідно доп. 5.16 ДБН Б.1.1-16:2013 «Склад та зміст містобудівного кадастру», затверджених наказом Мінрегіну від  26.02.2013 № 73 (чинні з 01.09.2013), визначено такі види житлової забудови:  житлова  багатоквартирна  забудова  малоповерхова  (1-3 поверхи); середньоповерхова (4-5 поверхів); багатоповерхова (всього, у  тому  числі 6-9 поверхів, 10 і вище поверхів).

В силу зазначених вище законодавчих приписів, викладені обставини є підставою для відмови в наданні містобудівних умов та обмежень, підсумував суд.

Суд також зазначив, що Департамент містобудування КМДА як орган владних повноважень мав забезпечити розміщення та будівництво нового об’єкту відповідно до містобудівної документації, з урахуванням державних та громадських інтересів. Натомість, з матеріалів справи вбачається, що на звернення позивачки та колективні скарги мешканців суміжних житлових будинків, Департамент не вживав жодних дій для скасування містобудівних умов та відновлення порушених прав заявниці. Отже, Департамент як суб’єкт владних повноважень не дотримав принцип належного врядування.

Нагадаємо, на вул. Московській, 7 було розпочате будівництво ЖК «Арсенал House».

Забудова відбувається на ділянці площею 0,33 га, яка з 2017 року належить ТОВ «Расмус», що пов’язане із нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром і головою правління ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігорем Кушніром. Фірма купила ділянку як заставне майно в «Укргазбанку» за 55 млн грн.

27 серпня 2019 року ТОВ «Расмус» отримало в ДАБІ України дозвіл на виконання будівельних робіт на вказаний ЖК. Підрядником забудови є ТОВ «Альфабуд Комплект».