Від КМДА вимагають віддати землю на Долобецькому під пляжний волейбол
22.02.2022   //  

Суд зобов’язав Київську міську державну адміністрацію прийняти розпорядження про затвердження ТОВ «Джад Інвест» переможцем конкурсу із залучення інвестора до реалізації проекту «Створення зони відпочинку з пляжного волейболу на об’єкті «Молодіжний». Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 8 лютого. Постанова набирає законної сили з дати її прийняття.

Територія створення об’єкта знаходиться на території острова Долобецький у Дніпровському районі Києва та має орієнтовну площу 1,36 га.

Конкурс по залученню інвестора до реалізації проекту «Створення зони відпочинку з пляжного волейболу на об’єкті «Молодіжний» відбувся у 2020 році. Постійно діюча конкурсна комісія по залученню інвесторів 04.09.2020 визнала переможцем ТОВ «Джад Інвест». Орієнтовна загальна вартість створення об’єкту – 7,46 млн грн.

Після цього Департаменту економіки та інвестицій мав забезпечити підготовку та укладення інвестиційного договору із замовником реалізації проекту – комунальним підприємством по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м. Києва «Плесо». Однак, цього зроблено не було і фірма звернулася до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що не видання розпорядження про затвердження переможця інвестконкурсу є протиправною бездіяльністю, і зобов’язав КМДА прийняти його.

У своїх запереченнях суду Департамент зазначив, що КМДА не допускала бездіяльності, оскільки у зв’язку зі змінами складу постійної комісії, а також через обов’язок розглянути скарги ТОВ «Укрспорттрейд» на результати конкурсу, адміністрація позбавлена можливості забезпечити подальше опрацювання проекту розпорядження щодо результатів конкурсу.

Апеляційний суд критично поставився до цих доводів КМДА і погодився із висновками суду першої інстанції. Суди також додали, що КМДА під час розгляду справи не вказала та не надала суду доказів, які б свідчили про наявність зауважень до проекту розпорядження про затвердження переможця інвестиційного, що свідчить про погодження проекту без зауважень.

ТОВ «Джад Інвест» створене у 2019 році. Його власником і керівником є Максим Цибульський. До нього власником компанії був Сергій Ємельянов, чоловік головного держвиконавця Вишгородського райвідділу ДВС ГТУ юстиції у Київській області, яка торік подала документи на посаду держреєстратора у Вишгородську міськраду.