Слідчі розслідують привласнення коштів на товщині асфальту, який встелив фаворит Укравтодору за 310 мільйонів
21.02.2022   //   378 Переглядів

Поліція та прокуратура розслідують привласнення бюджетних коштів під час ремонту дороги в Одеській області фірмою ТОВ «Автомагістраль-Південь». Про це свідчить ухвала Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 6 грудня.

У жовтні 2020 р. Білгород-Дністровська місцева прокуратура зареєструвала звернення голови правління ГО «Спілка юристів Одеської області» про те, що посадовці «Автомагістраль-Південь» вносили неправдиві відомості в проектно-кошторисну документацію і привласнили та розтратили бюджетні кошти, які були виділені на поточний середній ремонт автодороги загального користування державного значення Т-16-10/Н-33/ Приморське Жовтий Яр Татарбунари з під`їздом до смт. Сергіївка, км 12+931 км 27+189.

Слідчі встановили, що у липні 2019 року Служба автомобільних доріг в Одеській області замовила «Автомагістраль-Південь» ремонт цієї дороги за 352,50 млн грн, та у подальшому ця сума додатковою угодою була зменшена до 310,75 млн грн.

В ухвалі йдеться, що товщина шару дорожнього одягу, який укладає «Автомагістраль-Південь», на ділянці дороги Т-16-10/Н-33/ Приморське Жовтий Яр Татарбунари з під`їздом до смт Сергіївка, є явно меншою, ніж товщина, яка вимагалася згідно з техзавданням. А це, в свою чергу, свідчить про невідповідність надання послуг з поточного середнього ремонту дороги, наявність корупційних домовленостей між контрагентами договору. Адже САД в Одеській області  оплатила послуги, які надаються не у відповідності до техзавдання, а в документах вказується неправдива інформація.

Щоб перевірити інформацію «Спілки юристів Одеської області», провести детальний аналіз та направити на експертне дослідження документи щодо проведення ремонту дороги, призначено судову будівельно-технічну експертизу.

Суд у грудні продовжив строк досудового розслідування цього кримінального провадження на два місяці.

Власником «Автомагістралі-Південь» наразі є впливовий непублічний бізнесмен Олександр Бойко. Як розповів в інтерв’ю «Економічній правді» бізнесмен Араїк Амірханян, «Автомагістралі-Південь» курує консультант «Великого будівництва» Юрій Голик.

«Автомагістраль-Південь» є лідером дорожньо-будівельної галузі часів Великого будівництва. Компанія у 2021 році отримала від Укравтодору 23 млрд грн, у 2020 – 17 млрд грн. Будь-які інші фірми отримували в Укравтодору у двічі менші суми.