У Кличка під звинувачення в «заточках» дали ще 153 мільйони на перинатальний центр
16.02.2022   //   302 Переглядів

КП «Інженерний центр» КМДА 26 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «Абсолют-Клімат» подальшу реконструкцію перинатального центру в Оболонському районі Києва за 153,40 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У травні 2021 року ТОВ «Інжинірингбуд Лтд» виграло тендер стосовно проектування реконструкції будівлі Київського міського перинатального центру на проспекті Героїв Сталінграда, 16 за 2,40 млн грн. За два дні пов’язаний із ним «Абсолют-Клімат» виграв тендер щодо самих робіт на 20,94 млн грн., а восени йому докинули ще 10,47 млн грн.

Тепер «Абсолют-Клімат» продовжить роботи до кінця 2024 року за 153,40 млн грн. Крім будівлі, фірма реконструює трансформаторну підстанцію, зовнішні мережі лікувального газопостачання, резервну дизельну електростанцію, а також благоустрій та озеленення.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Вартість договору лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 154,26 млн грн.

Анонімна компанія ще до кінця строку подання пропозицій звинувачувала замовника в проведенні торгів з уже визначеним переможцем «Абсолют-Клімат». Вона заявила, що в тендерній документації є «заточки», зокрема щодо інженерів-консультантів. Замовник відповів, що в її зверненні не сказано, в чому полягає його порушення. За його словами, дискримінації на тендері немає, а вимоги стосовно наявності сертифікованого інженера-консультанта та стосовно надання протоколів перевірки ізоляції електрообладнання мегомметром або аналогічним пристроєм визначені чинними нормативними актами.

Держаудитслужба перевіряла тендер через ознаки порушень, але нічого не виявила.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Таверс-Україна» директора Павла Букшина, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Раніше суперником володіли кияни Ігор та Олена Тітарчуки. У 2017 році він отримав два підряди із поставки риби на 1,17 млн грн.

Власником столичного «Абсолют-Клімату» є киянин Вячеслав Березовський, а керує ним Сергій Большаков. До 2018 року співзасновником був Ігор Довгань із Києва. Березовський до 2018 року співволодів ТОВ «Абсолют Сервіс Лтд» разом з Євгенієм Ковгаровим, після чого вийшов зі складу засновників, а компанію перейменували в «Інжинірингбуд Лтд».

Переможець був субпідрядником ТОВ «АБК «Будмонтаж» із розбудови Національного інституту раку. Крім того, він разом з іншими заснував корпорацію «Євробудінвест».

«Абсолют-Клімат» фігурує в ухвалах по кількох кримінальних провадженнях податківців, прокуратури та СБУ. Детальніше про ці справи – в новині про перший торішній тендер.