Проект спорткомплексу Президентського університету замовили за жалюгідні 50 тисяч грн, аби обійти «Прозорро»
16.02.2022   //   117 Переглядів

Національний комплекс «Експоцентр України» Державного управління справами 31 грудня уклало угоду з ТОВ «ВД Проект» щодо проекту створення «Президентського університету» вартістю 49 тис грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Вартість проектних робіт на рівні 49 тисяч дозволила не проводити відкриті торги у «Прозорро», які мають проводитись починаючи з 50 тис грн. Однак ця ціна не відповідає ринковій вартості проектних робіт. Зазвичай вони складають близько 1% від ціни будівництва. А будівельні роботи по першому тендеру на будівництво Президентського університету мають очікувану вартість 380,68 млн грн. Відтак проектування для цієї частини будівництва мало б коштувати на рівні 3 млн грн. І тоді б проект мали замовляти через відкриті торги за участі усіх бажаючих проектних фірм.

Обраний «ВД Проект» має виконати проект таких робіт: реконструкція павільйону №19, виставкового павільйону №17 для розміщення «Президентського університету», нового будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу з басейнами, реконструкції будівлі №37, реконструкція без зміни функціонального призначення ставка біля будівлі №37 по просп. Академіка Глушкова, 1 (третя черга). Проект третьої черги передбачає:

  • адміністративну будівлю з ресторанним комплексом на 50 місць, суміщену з відкритою трибуною на 400 місць та підтрибунними приміщеннями з підвальною частиною для розміщення технологічного обладнання;
  • три відкриті басейни: плавальний розміром 50х25х1,5-2,0 м, для стрибків у воду розміром 33х25х5 м та дитячий розміром 14,85х6,75х0,75 м;
  • архітектурну гідротехнічну споруду «струмок» вздовж території комплексу;
  • зону для пляжних видів спорту;
  • зону для дозвілля з архітектурними навісами;
  • благоустрій території згідно концепції ландшафтного дизайну, малі архітектурні форми за функціональним призначенням;
  • інженерні мережі та системи безпеки і контролю.

Медіа-системи об’єкту повинні дозволяти проводити змагання відповідно до вимог та рекомендацій Федерації плавання України для категорії змагань Чемпіонати України.

Ескізний проект ще в листопаді замовили у ТОВ «Капітел Стоун» за 20 тис грн. Потім «Експоцентр» розтендерив на різні підготовчі роботи 28,98 млн грн. Кошти поділили дві фірми: ТОВ «Альтіс-Констракшн» і ТОВ «Текком». Детальніше про них у статті «У Зеленського почали тендер на Президентський університет. «Наші гроші» вже знають хто виграє».

Дніпровською фірмою «ВД Проект» володіють Андрій Шапіро та Олексій Бережний (обидва з Дніпра), а керує Катерина Коротких. Шапіро та Бережний удвох володіють ТОВ «Днепр Проект Інвест», ТОВ «Форт Проект», ТОВ «Генпроект» і ТОВ «Коммунтехінжиніринг», а Бережний – ПП «Восток-Партнер», ТОВ «Сонячне джерело» і ПП «БМБП-Інвест».

У 2021 році «Форт Проект» спроектувала для Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА флагшток у Кривому Розі за 1,03 млн грн. Крім того, як пише «Архітектурний радник для громад», група компаній «DP-Invest» проектувала відомий «стільниковий» дитсадок, який ТОВ «Будмакс Компані» збудувало  у Підгородному Дніпропетровської області за часів попереднього президента, коли радником місцевого губернатора Валентина Резніченка був нинішній консультант Великого будівництва Юрій Голик.