НАБУ веде справу щодо розкрадань 200 млн на ремонті доріг фаворитами Укравтодору разом з Амірханяном
16.02.2022   //  

Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують можливу розтрату 200 млн грн. службовими особами Укравтодору та його підрозділів під час ремонту автодоріг Н-11 Дніпро-Миколаїв (через Кривий Ріг) та Т-15-08 у Миколаївській області.

Про це свідчить ухвала Вищого антикорупційного суду від 24 січня.

В ухвалі йдеться, що в рамках цього ж кримінального провадження підозрюють службовців ТОВ «ШБ «Альтком», ТОВ «Росдорстрой», ТОВ «Дорлідер».

За інформацією СБУ, яка була викладена у 2017 р., «Ростдорстрой» під час робіт на дорозі Т-15-08 недотримувався вимог проектної документації в частині виготовлення асфальтобетону модифікованого полімерами, що зменшувало витрати. Водночас, до актів виконаних робіт вносились недостовірні дані щодо його додавання в необхідній кількості. Внаслідок цього привласнювались бюджетні кошти.

В ході досудового розслідування також було встановлено, що аудитори перевірили діяльність Служби автодоріг у Миколаївській області протягом 2015-2017 рр. і виявили низку порушень:

  • укравтодорівці включили до актів приймання виконаних будівельних робіт невиконані роботи і зайво перерахували «БК «Дорлідер» 10,54 млн грн;
  • зайво перерахували «Альткому» 2,73 млн грн. за експлуатацію будівельних машин та механізмів;
  • перерахували «Росдорстрою» 17,42 млн грн. за матеріали, які не відповідали нормативним та договірним вимогам. Зокрема, акти на закриття прихованих робітне не підтверджують використання суміші асфальтобетонних гарячих і теплих на бітумах БМП.

Детективи НАБУ звернули до суду з клопотанням продовжити строк досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Суд продовжив строк до 26.05.2022.

Одеське ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова.

Маріупольська «ШБ «Альтком» належить донеччанину Олександру Тісленку.

«Ростдорстрой» та «Альтком» є великими підрядниками Укравтодору.

Засновником та керівником «Дорлідер» є Хачик Амірханян, пов’язаний з Араіком Амірханяном.