Турки розіграли з «труханівцями» 780 мільйонів на аеродром Житомира за таємними цінами
15.02.2022   //   131 Переглядів

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради 10 лютого за результатами тендеру замовило ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» реконструкцію аеродрому в Житомирі за 780,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають спроектувати та виконати реконструкцію аеродромного комплексу по вулиці Авіаторів, 9: покриттів, системи водовідведення, світлосигнального обладнання, радіотехнічного забезпечення, зовнішнього освітлення, кабельної лінії зв’язку і розмітки.

Проект коштує 10,20 млн грн., робоча документація – 5,81 млн грн., роботи – 763,99 млн грн. Гарантійний строк на об’єкт і земляне полотно злітно-посадкової смуги становить десять років, на основу дорожнього одягу злітно-посадкової смуги – вісім років, на покриття злітно-посадкової смуги – три роки, на водопропускні труби – шість років.

Проекту немає, тому підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дає порівняти ціни матеріалів і обладнання з ринком на предмет можливого завищення.

В тендері взяли участь лише фаворити «Укравтодору» – компанії «Онур» та «Ростдорострой». Внаслідок такої конкуренції ціна угоди виявилась лише на 3% нижчою від очікуваної вартості закупівлі.

Для участі в тендері треба було надати аналогічні договори по двох напрямках: 1) щодо проектування будівництва або реконструкції або капремонту аеродромного комплексу або автодоріг загального користування державного значення за класом наслідків СС3; 2) щодо будівництва, реконструкції або капітального ремонту штучної злітно-посадкової смуги аеродрому, укладений протягом останніх п’яти років. Причому обсяг виконання робіт мав бути не менше 85% від обсягів основних видів робіт, зазначених у технічному завданні.

Ще вимагались річний дохід не менше очікуваної суми, коефіцієнт поточної ліквідності не менше 0,9, а також наявність працівників низки спеціальностей не менше певної кількості.

Засновниками столичної компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл» є громадяни Туреччини Онур та Іхсан Четінджевіз, а також львів’янин Олег Фаріон. Із нею пов’язана компанія «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S.» (Туреччина).

Одеське ТОВ «Ростдорстрой» входить у групу бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова.

Обидва учасники тендеру є одними з найбільших підрядників «Укравтодору». У рейтингу за минулий рік по виплатах «Онур» зайняв третє місце, а «Ростдорстрой» – п’яте місце.