Оприлюднено прослушку помічника «слуги народу»: Трубіцин звітує Татарову, вхожий до Кличка
15.02.2022   //   427 Переглядів

Трубіцин і Зеленський

Голова Постійної комісії Київської міської ради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Владислав Трубіцин щотижнево звітував перед заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим, який офіційно курирує  в оточенні президента правоохоронні органи.

Про це стало відомо з матеріалів НСРД Національного антикорупційного бюро, йдеться в репортажі Тетяни Ніколаєнко для «Цензор.Нет».

9 лютого Детективи НАБУ викрили депутата Київради Владислава Трубіцина на одержанні хабаря в розмірі 1,26 млн грн за сприяння в організації роздрібної торгівлі у столиці.  А 11 лютого Вищий антикорупційний суд узяв під варту з можливістю внесення застави неофіційного помічника депутата Київради від «Слуги народу» Владислава Трубіцина Іллю Ліфа, директора комунального підприємства «Київська спадщина» Дмитра Ковальчука та самого Трубіцина.

В суді прокурор САП Ігор Семак зацитував  матеріали НСРД, зокрема деякі розмови фігурантів справи. В одній із них Ліф та офіційний помічник депутата  Артем Білінський обговорюють контакти свого керівника Трубіцина.

Ліф: Я так понимаю, что курирует все вопросы Татаров, потому что он (Трубіцин – ред.)раз в неделю к нему типа ездит на полный отчет… Но с Ермаком он не общается, я это прекрасно знаю. Он общается с Олегом, а Олег уже с Ермаком. То есть, скорее всего, он Олегу там полностью подотчетный.

За даними «Цензора», після того як Семак зачитав цей уривок, сторона захисту кілька секунд сиділа беззвучно. Потім їх почав смикати Трубіцин, знизувати плечима. Зрештою і Трубіцин, і адвокати заявили, що це «чужі домисли».

Прокурор Семак в суді процитував ще один уривок.  Це була розмова підозрюваного Ліфа та Максименка. Це йтой підприємець, у якого і вимагали хабр для організації роздрібної торгівлі. Ліф та Максименко обговорювали соціальний статус Трубіцина.

Ліф: У него же там напрямую заход.

Максименко: А к кому?

Ліф: Ко всем – Виталику, Комарницкому.

Максименко: Но он же не придет с каким-то вопросом шкурным к Виталику?

Ліф: Почему? Уже заходил.

Максименко: Заходил? И что? Слушают?

Ліф: Так уже все сделали.

Також НАБУ оприлюднило частину записів прослуховування Трубіцина, його помічників та викривача. Під час однієї з розмов Трубіцин запевняє викривача, що сфера благосутрію в Києва – «это же вертикаль Офиса».

З 2019 року Департамент благоустрою КМДА очолював Олексій Кулеба, з початку 2021 року він став першим заступником мера столиці, а 8 лютого 2020 року президент Зеленський призначив головою Київської облдержадміністрації. Після Кулеби Департамент благоустрою очолив його перший заступник Тимур Ткаченко.

За словами столичного мера Віталія Кличка, Кулеба для роботи в КМДА йому рекомендував голова Офісу президента Андрій Єрмак. За даними Bihus.info, Департамент Кулеби був єдиний, який обминув обшуків поліції та ДБР під час протистояння Віталія Кличка та Офісу президента за контроль над столицею.

В свою чергу видання «Преступности. Нет» повідомило, що підприємець Андрій Максименко, який домовлявся про хабар Трубіцину, це  колишній керівник Служби автомобільних доріг Миколаївської області. В 2019 році НАБУ його затримало при отриманні  $90 тисяч хабара.   Заявником виступало ПП «Полтавабудцентр» Араіка Амірханяна, на якого квітні 2021 РНБО наклало санкції. Справу хабаря Максименка передали до суду в травні 2020 року. В справі про хабар Трубіцина Максименко виступає свідком.