Поліція розслідує будівництво ЖК у Феофанії від львівських забудовників
14.02.2022   //  

Слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва продовжив строк досудового розслідування кримінального провадження за фактом будівництва комплексу житлових будинків на вул. Метрологічній, 13, 13-А, 15, 15-А з грубим порушенням містобудівного законодавства до 29 липня цього року. Про це свідчить ухвала від 26 січня.

Йдеться про ЖК Life Story, що будується на ділянці площею 0,4 га, цільове призначення якої – для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва.

За Генпланом м. Києва – це сільськогосподарські території. У 2009 році цю ділянку частинами по 0,1 га Київрада передала в приватну власність чотирьом громадянам, при цьому перевівши ці ділянки з сільськогосподарської території до території садибної забудови. Відзначимо, що у чинному Містобудівному кадастрі м. Києва ці зміни не відображаються.

У 2016 році Київрада, не внісши спочатку зміни до Генплану, затвердила Детальний план території в районі вулиць Академіка Заболотного, Академіка Лебедєва та Метрологічної, яким ділянку 0,4 га зробили територією багатоповерхової житлової забудови. Нагадаємо, що ДПТ розробляється на підставі чинного Генплану території та не може йому суперечити.

Надалі власником ділянки стало ТОВ «Екзітос Лтд». У 2016 році фірма отримала в КМДА містобудівні умови та обмеження (МУО) на будівництво комплексу житлових будинків на 9 поверхів. Однак, менше ніж за рік, у 2017 році ці МУО були скасовані і фірма отримала нові МУО, де поверховість будинків вже була 16 поверхів.

У жовтні 2020 року «Екзітос Лтд» отримало дозвіл на виконання будівельних робіт. Генеральним підрядником будівництва є ТОВ «Девелопмент-Сіті». Розробником проектної документації є ТОВ «Терра Проджект».

Слідчі  Голосіївського УП ГУ Національної поліції у місті Києві розслідують кримінальне провадження №12021100010000227 від 29.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), за фактом будівництва комплексу житлових будинків на вул. Метрологічній, 13, 13-А, 15, 15-А з грубим порушенням містобудівного законодавства.

Під час розслідування слідчі провели огляд ділянки, на якій відбувається забудова, де за результатами огляду встановлено ряд порушень вимог містобудівного та земельного законодавства; отримали відповіді на запити з контролюючих органів, які вказують на виявлені ними порушення вимог земельного законодавства. Також вони отримали ухвали суду про тимчасовий доступ до будівельно-технічної документації по вказаному об’єкту, що перебуває у ТОВ «Екзітос Лтд», ТОВ «Девелопмент-Сіті» і ТОВ «Терра Проджект». Однак, фірми документи слідчим не надали. Більше того, «Терра Проджект» взагалі не знайшли за місцем реєстрації.

Слідчі вказали, що під час подовженого строку розслідування вони повторно планують отримати доступ до документації компаній, витребувати висновки спеціалістів, які були залучені до проведення огляду ділянок, призначити будівельно-технічну експертизу, а також провести інші необхідні слідчі (розшукові) дії.

Власником ТОВ «Екзітос Лтд» є ТОВ «Лев Девелопмент Кепітал», власником якого значиться Василь Варга. У 2020-му Варга був керівником київського офісу девелоперської компанії Lev Development Олександра Островського і Василя Левицького. Це одні з найактивніших львівських забудовників.

Власником львівського ТОВ «Девелопмент-Сіті» є Василь Левицький, керівником – Володимир Медянік.

Власником ТОВ «Терра Проджект» є Вячеслав Бондарчук, керівником – Микола Ковлев. «Терра Проджект» пов’язане із екс-заступником керівника Департаменту містобудування КМДА Андрієм Вавришем, який нині позиціонує себе як девелопер, власник Saga Development.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші»