Фірма з Кременчука отримала чверть мільярда на реконструкцію аеровокзалу в Ужгороді
11.02.2022   //  

КП «Закарпатське обласне комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт Ужгород» 8 лютого за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Рікдом» про реконструкцію свого аеровокзалу вартістю 260,17 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у рамках програми «Велике будівництво» мають реконструювати аеровокзал аеропорту «Ужгород» по вул. Собранецькій, 145 за проектом ТОВ «Всеукраїнський центр державно-приватного партнерства». За завданням на проектування, підсилять конструкції будівлі, збудують двоскатний дах і закритий перехід до стоянок літаків із розділом на два потоки, утеплять фасад, замінять вхідну групу та інженерні мережі, перепланують перший і другий поверхи, виконають внутрішнє опорядження, влаштують відеонагляд та інтернет.

На першому поверсі будуть зала очікування, зона реєстрації пасажирів внутрішніх рейсів, дві зони догляду на авіабезпеку, багажна зона, зона накопичення, службові приміщення, медпункт, туалети та кафе. На другому поверсі будуть зони реєстрації пасажирів, зони прикордонного контролю, зони митного догляду, зони догляду на авіабезпеку пасажирів міжнародних рейсів, зона накопичення, магазин «Duty Free» та службові приміщення.

За підсумковими відомостями ресурсів без доставки і ПДВ, найбільша сума у 27,05 млн грн. іде на індивідуальні металоконструкції по 147 тис грн./т. Характеристики невідомі.

Вогнезахисний матеріал Фенікс СТВ коштує 583 грн./кг. Він виготовляється в Росії. В Україні ціна вказана лише в одному інтернет-магазині на «Пром.ЮА» – 345 грн., але без позначення за кілограм. У Росії його продають по 310 руб., тобто 115 грн. за кілограм.

Сканер 627 замовили за 3,17 млн грн., шість сканерів 628 – по 2,92 млн грн., а чотири сканери 620 – по 2,69 млн грн. Судячи з моделей, це стаціонарні системи догляду від «Rapiscan» (США). Багажна система коштуватиме 9,20 млн грн., ескалатор – 1,92 млн грн., два транспортери – по 1,47 млн грн., а детектор вибухових речовин – 1,81 млн грн.

Ціни арматурної сталі, бетону, розчину, цегли та щебеню відповідають іншим тендерам.

Вартість договору лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 262,80 млн грн.

Єдиним конкурентом було броварське ТОВ «БК Атена» Сергія Мартинюка і директора Олександра Струневича, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Ці двоє також володіють броварським ТОВ «Атена Буд», а Мартинюк – київським ТОВ «Валентин-АС».

Створений у 2017 році кременчуцька компанія «Рікдом» зі статутним капіталом 1 400 грн. належить Вячеславу Мандзюку, а керує нею Вікторія Соболева. Мандзюк володіє і керує ТОВ «Славіні». Свого часу він керував ТОВ «Південь-Союз» Олександра Попельнюха та Валентини Богданової. Соболева є співзасновницею ТОВ «Стартайм-Плюс» і ТОВ «Сонар ТМ» родини Федоренків. У 2020 році вона йшла до Кременчуцької райради від «ОПЗЖ».

Із 2017 року «Рікдом» отримав держпідрядів на 377,17 млн грн., з яких цей – найбільший.

Переможець орендує техніку в кременчуцького ТОВ «Центрекобуд» місцевого директора Олександра Кобеняка та Андрія Демиденка з Кропивницького. Колись воно знаходилось в Кропивницькому та фігурувало в кримінальному провадженні стосовно ліквідацій шахт.