Фаворит Укравтодору купує лідера по ремонту причалів та мостів «Маст-буд»
11.02.2022   //   283 Переглядів

АМКУ дозволив ТОВ «Автомагістраль-Південь» придбати частку у статутному капіталі ТОВ «Об’єднана мостобудівельна компанія» (м. Київ), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства. Відповідне рішення прийняте на засіданні 10 лютого, повідомляється на сайті Комітету.

Олександр Бойко

Власником «Автомагістралі-Південь» наразі є впливовий непублічний бізнесмен Олександр Бойко.

Михайло Беккер

«Об’єднана мостобудівельна компанія» належить німецькій компанії «Бонум Понтем Гмбх» (Воnuм Роnтем Gмвн), чиїм бенефіціаром є донецький бізнесмен Михайло Беккер.

Про якусь виробничу діяльність фірми невідомо, але вона є власником шести інших фірм:

ТОВ «Підприємство «Маст-буд» (за останні п’ять років виграла тендери на 1,80 млрд грн, здебільшого на ремонт портового господарства), ТОВ «Київська Мостобудівельна Компанія», ТОВ «Мостобудівельне підприємство «Мостострой» (тендери на 0,51 млрд грн), ТОВ «Містіндустрія», ТОВ «Мостобудівельна механізація», ТОВ «МЗБК».

Найвідомішою є компанія «Маст-буд» яка, ще за часів Януковича вона брала участь у будівельних проектах Укрзалізниці, Укравтодору, морських портах. В останні роки фірма отримувала підряди на ремонт причалу в Маріуполі, моста через Хаджибейський лиман в Одеській області. Відомо, що у 2020 році чистий дохід «Маст-буду» становив 438 млн грн.

Дозвіл АМКУ на придбання «Маст-буду» виданий напередодні крупного тендеру на ремонт причалів у морпорті «Південний» (Одеса) очікуваною вартістю 783 млн грн.

«Автомагістраль-Південь» є лідером дорожньо-будівельної галузі часів Великого будівництва. Компанія у 2021 році отримала від Укравтодору 23 млрд грн, у 2020 – 17 млрд грн. Будь-які інші фірми отримували в Укравтодору у двічі менші суми.