«МЗУ» найняло держструктуру Картавцева для прийомки швидких Фісталя та його останніх конкурентів
10.02.2022   //  

ДП «Медичні закупівлі України» до 22 березня продовжило дію угоди з Державним українським об’єднанням «Політехмед» щодо послуг з випробувань автомобілів швидкої допомоги. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

МЗУ уклало з «Політехмедом» угоду вартістю 2,43 млн грн ще у грудні, і тоді ж вона мала бути виконана. Держоб’єднання мало виконати функції держприйомки автомобілів швидкої допомоги, які «МЗУ» замовило на іншому тендері ціною 1 млрд грн компаніям «Автоспецпром» (570 авто на базі Citroen) та «Ксенко Авто Продакшн» (52 авто на базі Fiat).

Однак до Нового року прийомку не було здійснено, адже дію угод з постачальниками продовжили до 14 лютого (приклад).

Раніше «Політехмед» вже втручалось у закупівлі швидких МЗУ. У 2020 році «Політехмед» вимагав, аби держпідприємство вписало в тендерну документацію вимогу наявності дуже потужного двигуна, яким за даними «МЗУ» в Україні відповідали тільки автомобілі від «Автоспецпрому». Тоді зусиль «МЗУ» вистачило аби в тендері також змогли взяти участь постачальники «Адамант Моторс Запоріжжя», «Спец-ком-сервіс» і «Ксенко Авто Продакшн». А вже у 2021 році на тендерах «МЗУ» окрім «Автоспецпрому» перемогу отримало тільки «Ксенко Авто Продакшн».

Варто також відзначити, що «Автоспецпром» є давнім клієнтом «Політехмеду». Держкомпанія видавала компаніям, повязаним з власниками «Автоспецпрому», більшість сертифікатів відповідності на медичне обладнання впродовж багатьох років.

«Політехмед» очолює Ростислав Картавцев. Це вихідець з Донецьку, раніше він працював у донецьких лікарнях та Донецькій облдержадміністрації.

Бенефіціарами фірми «Автоспецпром» є Еміль Володимирович, Артем Володимирович Фісталі та Герман Емілевич Фісталі. Це відповідно онуки та син відомого лікаря і професора Еміля Яковича Фісталя, який в останні роки працював в окупованому Росією Донецьку та отримував нагороди так званої «ДНР».

Бенефіціарами фірми «Ксенко Авто Продакшн» є Олександр Черкашин, Валерій Відасов та Олександр Кучерявін.