Зубику не дозволили перебудову поливочної станції біля набережної на Оболоні під 10-поверхівку
07.02.2022   //  

Державна інспекція архітектури та містобудування України 28 січня відмовила ТОВ «Сан-Сігма» у видачі дозволу на реконструкцію будівлі поливочної станції (літ. Б) без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані під багатофункціональний комплекс на проспекті Героїв Сталінграда, 8-А. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставою для відмови стали перевищення дозволеної поверховості об’єкта, невідповідність забудови цільовому призначенню ділянки та вихід комплексу за межі фундаменту, хоча заявлено будівництво без зміни зовнішніх розмірів будівлі.

Так, у містобудівних умовах та обмеженнях від 02.04.2021 № 458 гранично допустима висотність комплексу зазначена на рівні 27 м. Разом з тим, відповідно до інформації, зазначеної в проектній документації, висота будівлі складає 34,6 м, що є перевищенням вимог, зазначених у вихідних даних. Проект передбачає 10 надземних поверхів і 1 підземний.

Також встановлено, що об’єкт, який проектується (площа забудови 937,5 кв м) виходить за межі об’єкта, що підлягає реконструкції без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів – будівля поливочної станції (літ. Б) загальною площею 465,5 кв м.

Об’єкт проектується на земельній ділянці площею 0,32 га (8000000000:78:094:0006), на яку не оформлено речове право. Це можливо якраз при будівництві без зміни зовнішніх геометричних розмірів фундаментів у плані.

Код об’єкта будівництва відповідно до ДКБС 1211 «Готелі» не відповідає цільовому призначенню земельної ділянки – 03.15 для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови (для реконструкції будівлі поливочної станції під фізкультурно-оздоровчий комплекс з подальшими його експлуатацією та обслуговуванням).

Генпідрядником будівництва вказане ТОВ «Будівельна компанія «Інтергал-Буд», яке контролює екс-нардеп Володимир Зубик. Офіційно власниками компанії є ТОВ «КУА «Крістал ЕссетМенеджмент», ТОВ «Фірма «Інтергал», ТОВ «Розвиток нерухомості», ТОВ «Рєнт-Сервіс», ТОВ «Джі Ді Сі Україна» і ТОВ «Укрцентрінвест». Ці ж фірми є власниками ТОВ «Сан-Сігма».