Прокуратура дозволила закрити справу щодо бізнесмена, який самочинно будував котеджне містечко і мав підроблені документи
07.02.2022   //  

Придніпровський райсуд м. Черкаси закрив кримінальне провадження і звільнив від кримінальної відповідальності підприємця Андрія Люльченка, якого звинувачували у самовільному будівництві. Про це написав Олександр Безпрозванний у «Кропиві» з посиланням на ухвалу суду від 24 січня.

Мова йде про котеджний житловий комплекс «Дрім Таун», що будується на ділянці площею 1,9 га по вул. Сержанта Волкова 1/3.

Підсудному Люльченку, як власнику Обслуговуючого кооперативу «ЖБК Дрім Таун», інкримінували ч. 3 ст. 197-1 КК України (самовільне будівництво на самовільно зайнятій ділянці) та ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).

На вказаній ділянці з 2018 року ведеться будівництво. Згідно інформації з сайту продажу нерухомості, вартість придбання будинків в комплексі «Дрім Таун» стартує від 1,6 млн грн. Також зазначається, що заплановано будівництво 32-х двоповерхових котеджів.

Через несанкціоноване будівництво Управління Державного архітектурно-будівельного контролю міської ради наклало низку стягнень. Вони підтверджені рішенням Черкаського окружного адміністративного суду, яке пройшло апеляційну та касаційну інстанції.

За даними слідства, підсудний самовільно зайняв ділянку та організував несанкціоноване будівництво протягом 2018 року, а в серпні того ж року здійснив реєстрацію права на незавершене будівництво житлового комплексу готовністю 18%.

Протягом 2019 року прокуратура через Господарський суд Черкаської області намагалася скасувати державну реєстрацію права власності за житловим кооперативом. Підсудний надав суду завідомо підроблений документ, який засвідчував про знесення незавершеного будівництва ЖК у квітні 2019 року. На підставі цього документу суд відмовив у задоволенні позову прокуратури у зв’язку з відсутністю предмету спору. Надалі прокуратура рішення не оскаржувала.

Сторона захисту звернулася до суду з клопотанням про закриття провадження за строком давності, прокурор не заперечував. Відтак суд закрив кримінальне провадження та звільнив підсудного від кримінальної відповідальності.

Видання також зазначило, що ділянка, на якій здійснюється будівництво, у березні 2006 р. була передана міською радою в оренду на 49 років ПП «Інда» для будівництва готельно-ресторанного комплексу. В лютому 2015 р. рішенням міськради шляхом затвердження детального плану земельна ділянка вже визначалася під садибну забудову. В червні 2015 р. виконком міської ради надав містобудівні умови на будівництво котеджного містечка. Площа граничної забудови ділянки визначалася на рівні 30%. Планувалося збудувати 15 будинків, розділених на два домоволодіння.

Будівництво тоді так і не розпочалося, а у липні 2017 р. договір було розірвано через заборгованість по орендній платі.

В січні 2019 р. міськрада надала вказану ділянку в оренду на 5 років ОК «ЖК Дрім Таун». А в квітні того ж року Департамент архітектури та містобудування надав містобудівні умови та обмеження на будівництво котеджів. Цього разу максимально допустима площа забудови ділянки збільшилася до 50%.

Нині право оренди ділянки значиться за ТОВ «Черкаси Буд-сервіс», що належить Андрію Люльченку. А в міській раді на розгляді перебуває проект рішення про поділ земельної ділянки під майбутніх покупців нерухомості в ЖК.