«Антонов» засвітив осінні угоди щодо німецьких верстатів Hermle на 4,5 мільйона євро
07.02.2022   //   156 Переглядів

ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» 2 лютого оприлюднило дві укладені 29 листопада угоди з компанією «Hermle WWE (Worldwide Export) AG» (Швейцарія) про закупівлю верстатів на загальну суму 4,48 млн євро. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У 2022 році поставлять чотири вертикальні фрезерно-розточувальні п’ятикоординатні верстати з похило-поворотним столом для силової обробки деталей із сплавів титану та високолегованих сталей. Виробником є компанія «Maschinefabrik Bertohold Hermle AG» (Німеччина). Два верстати моделі Hermle C62 U зі столом діаметром 1350 мм коштують по 1,41 млн євро за комплект, а послуги щодо них обійдуться у 82 тис євро. Два верстати моделі Hermle C62 U зі столом діаметром 800 мм коштують по 831 тис євро за комплект, а послуги щодо них обійдуться у 90 тис євро. Послуги – це монтаж, запуск в експлуатацію, остаточне приймання, навчання персоналу покупця та спільна обробка тестових деталей.

Гарантійний строк становитиме два роки. Договори передбачають аванс у розмірі 80%.

Економія склала 1,5% від 4,55 млн євро. Закупівлі провели за спрощеною/допороговою процедурою, бо «Антонов» не замовник у розумінні закону «Про публічні закупівлі».

На обох тендерах компанія «DMG MORI Used Machines GmbH» (Німеччина) пропонувала верстати DMU 125 monoBLOCK і DMU 85 monoBLOCK на 13% і 3% дешевше. Однак її відхилили, бо вони не відповідали технічним вимогам. Зокрема вони мають консольну, а не портальну конструкцію типу «Гентрі», як вимагалось. У тендерній документації було прямо сказано, що пропозиція з іншою конструкцією буде відхилена. Також верстати мають діапазон кута повороту стола за віссю А не менше 120° замість 130° і так далі.

На більшому тендері ТОВ «Станкоінструментімпорт» пропонувало верстати Trimill VS 1614 виробництва «Trimill A.S.» (Чехія) на 12% дешевше. Але цю фірму теж відхилили, бо вони також не пройшли за технічними вимогами. Верстати мають збірну станину замість монолітної, менше переміщення по осі Z, менше прискорене переміщення X.Y.Z тощо.

На меншому тендері ТОВ «Варитек» пропонувало верстати DVF 8000 Heidenhain TNC 640 виробництва «Doosan» (Корея), проте їхня ціна була вищою, ніж у «Hermle WWE AG».

Тендери вимагали довести, що складання та проведення контролю точності обладнання відбулось виключно в країнах ЄС,  Швейцарії, Великобританії, США або Японії. Деталі, вузли, агрегати, елементи систем, блоки, прилади, інструмент та оснащення теж повинні були вироблятися там. Також треба було надати референц-лист із переліком пов’язаних із виробництвом літальних апаратів підприємств будь-якої країни світу, на які в 2015-2021 роках було поставлено аналогічні по технічних характеристиках верстати виробника.

Швейцарська фірма «Hermle WWE AG» вперше отримала державний підряд в Україні.