Поліція з’ясовує, хто з чиновників ОДА розкрадає мільйони на неякісному ремонті доріг за програмою «Велике будівництво»
04.02.2022   //  

Поліція розслідує зловживання службовим становищем посадовцями Херсонської обладміністрації та ДУ «Місцеві дороги Херсонщини», які залучають підконтрольні фірми для можливої організації незаконної схеми з привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг. Про це свідчить ухвала Херсонського міського суду від 31 січня.

В ході досудового розслідування встановлено 😊, що в рамках програми президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво», в Херсонській області ремонтують автошляхи і авто/мостопереходи регіону.

Одним із замовників проведення ремонтних та будівельних робіт в області є державна установа «Місцеві дороги Херсонщини».

Так, ДУ «Місцеві дороги Херсонщини» уклала низку угод щодо ремонту доріг з ТОВ «Білдгруп» на загальну суму 62,89 млн грн., а з ТОВ «Мего ЛТД» – на 280,03 млн грн.

За даними співробітників Служби безпеки України, діяльність «Білд Групп» та «Мего ЛТД» лобіюють невстановлені посадові особи Херсонської ОДА.

Слідчі встановили, що наразі вже частково руйнується дорожнє покриття, на якому проводили ремонтні роботи співробітники ТОВ «Білдгруп» та ТОВ «Мего ЛТД».

Правоохоронці звернулися до суду з клопотанням надати дозвіл на відібрання зразків для експертизи асфальту автодороги на капітальному ремонті дороги загального користування місцевого значення 0220609 Орлове Іванівка, на ділянці км 13+000 км 15+500 у Херсонській області, та виконання вирубок (шурфів).

Суд клопотання не задовольнив, пояснивши, що слідчий у клопотанні не вказав достатніх підстав для надання дозволу на відібрання зразків для експертизи, які перебувають або можуть перебувати у володінні будь-якої фізичної або юридичної особи, оскільки дорога, на якій знаходиться асфальтобетонне покриття, є майном спільного користування.

Засновницею вінницького ТОВ «Мего ЛТД» є Тамара Кізь, а директором – Сергій Мусієнко. Раніше засновником і кінцевим бенефіціаром вінницької компанії був Торстен Хайленд із Німеччини, а директором – Денис Васильович Дячук.

Власниками ТОВ «Білдгруп» з міста Васильків Київської обл. є Олександр Гарбуз з Краматорська Донецької обл. та Віктор Коркішко з Донецька. Останній у 2013 році був заступником директора ДП «Донецький облавтодор», а також депутатом Будьоннівської районної у місті Донецьку ради від Партії регіонів.