ДІАМ не дозволила будувати житловий комплекс на Петрівці під виглядом багатофункціонального
03.02.2022   //   520 Переглядів

Державна інспекція архітектури та містобудування України 19 січня відмовила ТОВ «Оболонь Інвест Девелопмент» і ТОВ «Неоцентробуд» у видачі дозволу на реконструкцію нежитлових будівель на вул. Степана Бандери, 34-А у Києві під багатофункціональний комплекс. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Підставою для відмови стала невідповідність намірів забудови цільовому та функціональному призначенню ділянки.

Так, фірми подали заяву про видачу дозволу на виконання будівельних робіт щодо реконструкції нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс за кодом ДКБС 1122.1 «Будинки багатоквартирні масової забудови». Проектом передбачено розміщення в комплексі квартир (в секції 1 на 15-18 поверхах та в секції 2 на 5-23 поверхах). Натомість, згідно з відомостями Державного земельного кадастру, цільове призначення ділянки площею 0,53 га (8000000000:78:192:0068) – для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адмінбудинків, офісів та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку). Отже, реконструкція нежитлових будівель під багатофункціональний комплекс із запроектованими квартирами не відповідає цільовому призначенню ділянки.

Крім того, ділянка 0,53 га за чинним Генпланом м. Києва належить до території громадських будівель та споруд. Отже, вказана реконструкція не відповідає функціональному призначенню ділянки.

Нагадаємо, Департамент містобудування КМДА у січні 2021 року видав фірмі «Неоцентробуд» містобудівні умови та обмеження на реконструкцію нежитлових будівель літ. «Б», «В», «Г», «Д» під багатофункціональний комплекс. Гранично допустима висота об’єкта за цими умовами – не вище 45 метрів (15 поверхів).

Як відомо, у Києві є непоодинокими випадки, коли під виглядом «багатофункціональних комплексів» всупереч Генплану на ділянках насправді будуються житлові комплекси із магазинами, офісами та кафе на перших поверхах.

ТОВ «Неоцентробуд» було створене у жовтні 2020 року. Його власником і керівником є Олена Клюкова.

ТОВ «Оболонь Інвест Девелопмент» було створене у вересні 2021 року. Його власниками є Юлія Максимова (50%), Валерій Іщенко (35%) та Ігор Райков (15%), який є також керівником цієї фірми. Райков – колишній топ-менеджер SAGA Development Андрія Вавриша. Юлія Максимова – адвокат юридичної фірми «Totum».

Генпідрядником забудови мало стати ПАТ Фірма «Фундамент», договір з яким уклали у грудні 2021 року. До березня 2020 року співвласником цього підприємства був Віталій Пузійчук, брат нардепа від «Батьківщини» Андрія Пузійчука, що очолював тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Зауважимо, що нардеп Андрій Пузійчук на момент обрання до Верховної Ради був власником ТОВ «Фундамент Девелопмент», яке він наразі передав в управління. Нинішніми основними власниками Фірми «Фундамент» є голова наглядової ради цього товариства Дмитро Алєксєєв та Олександр Ярош.