У Кривому Розі мільйони на харчі для дітей розігрує кубло пов’язаних підприємців
02.02.2022   //   151 Переглядів

Відділ освіти виконкому Тернівської районної у місті ради Кривого Рогу Дніпропетровської обл. 31 січня оголосив про намір укласти угоду про постачання овочів та фруктів з ФОП Юлія Южакова на 1,89 млн грн. Про це написала Юлія Карч у виданні «Інформатор. Гроші» з посиланням на «Прозорро».

Планується, що підприємиця поставить у їдальні 38 закладів освіти Тернівського району 32,6 т яблук, 10 т бананів, 10 т мандаринів, 10 т апельсинів та 370 кг лимонів.

Мешканка Кропивницького Южакова зареєструвалася як ФОП нещодавно – 1 грудня 2021 р. І одразу подалася на криворізькі тендери з постачання продуктів харчування до шкіл та садків. «Інформатор» нарахував 14 закупівель, у яких взяла участь Южакова. У половині з них вона перемогла.

Найчастіше конкурентами Южакової у закупівлях були підприємці Постернаки – 24-річний Андрій Володимирович та 52-річний Володимир Миколайович. Постернаки в парі з Южаковою заходили на тендери та розігрували їх між собою. Одні підряди отримувала Южакова, інші забирали Постернаки.

Володимир Постернак має зв’язок ще однією мешканкою Кропивницького Валентиною Жадан, яка раніше регулярно перемагала на тендерах у Тернівському районі. Причому практично кожна закупівля за її участю потрапляла під фінмоніторинг Східного офісу Держаудитслужби.

З Валентиною Жадан ФОП Южакова теж знайома. Згідно з тендерною пропозицією Южакової, вона збирається постачати до шкіл та садків Тернівського району яблука зі складів ФОП Жадан.

А ще серед конкурентів Южакової виявилася юна бізнес-леді Юлія Кравченко із села Федіївка під Кропивницьким. Вона також зареєструвала свій ФОП 1 грудня 2021 р. та тендерить тепер у парі з Южаковою. У підприємець з Кіровоградської області не лише спільний інтерес до закупівель Тернівського відділу освіти та спільний бізнес-старт, а й печатки візуально схожі, а тендерна документація у закупках у обох ФОПів позначена однаковим словом «доки», а самі документи оформлені в єдиній манері.

Ще одна «конкурентка» Южакової – Інна Білокрила з Кривого Рогу. Вона зареєструвала свій ФОП 2 грудня 2021 р. і теж одразу ж подалася на тендери до криворізьких освітян. Інна Білокрила виявилася пов’язаною із Володимиром Постернаком через ліквідоване нині ТОВ «Дбайливий господар».

В компанії з Южаковою також ФОП Гладка Оксана Андріївна та сімейство з Кропивницького: ФОП Пономаренко Олександр Іванович (серед документів подав експертний висновок Кіровоградської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, замовлений ФОП В.Постернак), його дружина ФОП Пономаренко Наталія та батько Наталії ФОП Штукін Олександр Леонідович.

Видання зазначило, що усі ці підприємці, переплітаючись у різних варіаціях між собою, розіграли усі закупівлі продуктів харчування у Тернівському районі, а також у Авіаційному коледжі (Кривий Ріг).