У Ахметова аномальну аварійність ТЕС списали на рядовий персонал, кваліфікація якого за рік впала в рази
02.02.2022   //   600 Переглядів

Перевірка Держенергонагляду теплових електростанції холдингу ДТЕК показала, що причиною зношеності обладнання було тільки 20% аварійних відключень енергоблоків. А найбільше число причин таких відмов приписують різкому падінню кваліфікації персоналу та керівництву станції.

Про це йдеться в матеріалі Анни Калюжної для Bihus.Info.

Графік відключень енергоблоків на станціях ДТЕК за два останні роки показав два пікових періоди аварій. Сам графік створив еко-проект «Save Dnipro».

«Аномальна аварійність» відбулася у січні 2021 року, коли на ТЕС масово перестали працювати енергоблоки. Крім того, самі ремонтні роботи тривали аномально довго ( у порівнянні з державними ТЕС) – біля місяця. В підсумку, на початок лютого 2021 року в ремонті одночасно перебували 12ть енергоблоків ТЕС компанії. Пізніше в одному з документів НКРЕКП щодо результатів позапланових перевірок причин такої ситуації на ТЕС енергохолдингу було вказано:  «тільки на половині енергоблоків є ознаки аварійних дефектів. Більшість енергоблоків не працюють по причині відсутності вугілля».

Другий за розмірами стрибок аварій на ТЕС Ахметова також стався у липні 2021. Тоді у ДТЕК заявляли, що змушені іти в аварійні ремонти через низькі ціни на електрику та при цьому великі обсяги виробництва. Наступний – минулої осені, і тоді в «Укренерго» заявляли, що змушені звертатись за аварійною допомогою з термінового постачання електроенергії до сусідніх країн у зв’язку із аваріями на станціях олігарха.

Аварійні зупинки енергоблоків на ТЕС збігались у часі із заявами держорганів щодо тиску на них від лобістів компанії Ахметова  заради збільшення ціни на електроенергію.  Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко пояснював причини аварійності зношеністю обладнання та недостатніми інвестиціями через ситуацію на ринку.

«Аномальна аварійність» припинилась якраз після позапланових перевірок компанії Держенергонаглядом на прохання НЕК «Укренерго», прем’єра і РНБО. Перевірка Держенергонагляду показала, що на зношеність та вік ТЕС припадає тільки 20% аварійних відключень. А найпопулярнішими офіційними причинами зупинки були неякісні ремонти і збільшення кількості помилок персоналу.

В акті перевірки Держенергонагляду «ДТЕК  Дніпроенерго» вказано, зокрема, щодо Криворізької ТЕС, що з вини персоналу за вісім місяців 2021 року сталося 60 відмов. Це 87% від кількості всіх відмов на електростанції. А на Запорізькій ТЕС з вини керівного персоналу класифіковано 47% від всіх відмов (19 таких випадків).

Таким чином, офіційні дані для перевірки показали, що за рік кваліфікація персоналу та керівництва теплових електростанцій ДТЕК упала в рази. Але практично перевірити цю інформацію Держенергонагляд не може, так як не має законної можливості зайти з перевіркою на станції в момент оголошеної аварії. До цього  ТЕС самі подавали дані про причини аварій в НЕК «Укрнерго».