«Укргазвидобування» дало 142 мільйони на оновлення і підтримку софту від транснаціоналів Шлюмберже
27.01.2022   //   330 Переглядів

АТ «Укргазвидобування» 29 грудня уклало угоду з ТОВ «Шлюмберже Сервісез Україна» про закупівлю оновлень програмного забезпечення із річним технічним обслуговуванням вартістю $5,24 млн, або 141,97 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

За три дні після укладення угоди компанія повинна була поставити оновлення ліцензій на програмну продукцію до версії 2021 року. Йдеться про різні модулі софту Schlumberger Eclipse, Petrel, PIPESIM та Techlog. Строк його технічного обслуговування складає рік.

Закупівлю провели без торгів, за переговорною процедурою через відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні сказано, що без оновлення раніше придбаного софту Schlumberger неможливо буде продовжувати строк технічного обслуговування, відкривати створені в нових версіях тристоронні проекти, готувати фахівців у профільних навчальних закладах та співпрацювати з міжнародними компаніями, які використовують нові версії.

Замовник пише, що заміна софту неможлива і недоцільна, бо загрожує втратою інвестицій та напрацювань, призупиненням стратегічних проектів і операційної діяльності, річною міграцією із безповоротною втратою частини результатів роботи та іншими наслідками.

За його словами, софт Schlumberger найповніше забезпечує єдиний уніфікований робочий процес, тоді як софт конкурентів вимагає додаткових процедур і стороннього софту для вирішення деяких завдань. Так, у CMG не реалізовані процедури геолого-геофізичного моделювання, у Халлібартон відсутня ланка інтегрованого переходу від геологічного моделювання до гідродинамічних розрахунків, у Paradigm порівняно обмежений набір реалізованих математичних алгоритмів геолого-геофізичного моделювання тощо.

Торгово-промислова палата України у відповідь на звернення «Шлюмберже Сервісез Україна» підтвердила, що ця фірма є єдиним в Україні постачальником такого софту.

Столична «Шлюмберже Сервісез Україна» зайняла п’яте місце в рейтингу найбільших підрядників «Укргазвидобування» за 2016-2021 роки. Нею володіють фірми «Schlumberger b.v.» і «Schlumberger Investment Services b.v» (обидві – Нідерланди). Керівником фірми є Адам Джеймс Ботт. Людина з таким ім’ям та прізвищем у 2004-2005 роках очолювала британську «35 Oldfield Road Management Company Limited». До 2020 року керівником компанії був Євген Вішнікін. Він також керує прописаним у тому ж офісі ТОВ «Ем-Ай Свако Україна» компанії «Шлюмберже Ойл Енд Гез Технолоджіз Б.В.» (Нідерланди).

Ще Вішнікін є співавтором патенту на «Спосіб обробки привибійної зони карбонатного колектора», який належить «Укргазвидобуванню». Співавторами є ексзаступник голови правління «Нафтогазу» і ексгендиректор «Укргазвидобування» Ілля Рибчич, ексзаступник гендиректора «Укргазвидобування» і нинішній керівник ТОВ «Карпатигаз» Борис Синюк, співвласниця нині припиненого ТОВ «Науково-виробничий центр «Плазма-Техно» Ольга Іванків, а також професор Інституту геології КНУ ім. Т. Шевченка Віктор Світлицький.