Родичі сепаратиста попри рішення колегії виграли 281 мільйон на лікарню в Маріуполі
27.01.2022   //  

КНП «Обласна лікарня інтенсивного лікування м. Маріуполь» 18 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «Хозхімсервіс» капітальний ремонт за 281,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До травня 2023 року відремонтують адміністративно-операційний і лікувальний корпуси по вулиці Троїцькій, 46. У тому числі виконають будівельні роботи, влаштують інженерні мережі та лікувальне газопостачання тощо. Протипожежні системи зробить субпідрядник ПП «ПВКП «Пегас» із Дніпра, який належить ТОВ «Промін Буд Сервіс» Андрія Цвільова.

Підсумкова відомість ресурсів не оприлюднена. За локальним кошторисом на обладнання, суттєва сума піде на мережеве обладнання. Так, два міжмережеві екрани Cisco Firepower 2140 NGFW Appliance. 1U. 1 x NetMod Bay коштують по 1,81 млн грн. Інтернет-магазин «Stack Systems» пише, що їхня ціна в базовому прайс-листі від Cisco (GPL) становить $65 тис, або 1,84 млн грн., але зі знижкою їх можна купити під замовлення по 1,09 млн грн.

Вартість договору лише на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 285,22 млн грн.

До аукціону не допустили ТОВ «БК КБР», бо воно надало відомості ресурсів без деяких матеріалів, передбачених замовником, зокрема азбестового шнура, ацетилену та бензину.

Фірма оскаржила в АМКУ своє відхилення та допущення конкурентів «Хозхімсервіс» і ПП «Ремводпласт Плюс». Адмінколегія вирішила, що «БК КБР» відхилена правомірно, але замовник мав відхилити і «Хозхімсервіс» теж, бо той протягом останніх трьох років притягався до відповідальності за тендерну змову. По інших недоліках обом допущеним фірмам мали надати добу на виправлення недоліків. Саме це замовник і зробив. Фірми виправили недоліки, тому їх знову допустили до торгів. «Хозхімсервіс» не відхилили.

Нагадаємо, у 2021 р. АМКУ двічі штрафував «Хозхімсервіс» за тендерні змови та вносив до реєстру змовників, що означало би для компанії трирічний «бан» на участь у відкритих торгах. Однак АМКУ обидва рази за рішеннями судів прибирав «Хозхімсервіс» із реєстру.

«Хозхімсервісом» з міста Вишневе на Київщині володіє Алла Кізіменко з міста Лиман на Донеччині, а керує її син Марк Кізіменко. Її чоловік Олег Кізіменко раніше очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА, а з 2012 р. був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму Росією Кізіменко-старший лишився на тій же посаді при так званому губернаторі Сергію Меняйлі, а в 2015 р. був звільнений. Зрештою у вересні 2018 р. Олег Кізіменко був арештований у Херсоні за підозрою в державній зраді, а в грудні 2018 р. – засуджений на п’ять років умовно за сепаратизм.

Бориспільський «Ремводпласт Плюс» належить директору Роману Казмирському, який має реєстрацію в окупованому Донецьку, де ця компанія до літа 2014 року мала адресу.

Свого часу суперником володів Володимир Леонідович Баря із Донецька. Особа з такими ПІБ була відома як учасник громадського руху «Донецька республіка», який очолює лідер бойовиків самопроголошеної ДНР Денис Пушилін. Сам Володимир Баря заявив «Нашим грошам», що не був і не є членом ніяких партій, громадських і громадянських організацій.