Печерський суд дозволив Лагуну уникнути сплати «Ощадбанку» майже 5 мільярдів боргу
26.01.2022   //   418 Переглядів

Колишній мажоритарний власник збанкрутілого ще у 2015-му «Дельта Банку» Микола Лагун влаштувався економістом на приватну компанію зі ставкою у 14 тисяч гривень на місяць і перераховує свою зарплатню на погашення перед державним «Ощадбанком» 4,5 мільярди боргу

Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка для Bihus.Info.

«Дельта Банк» залишив по собі десятки мільярдів гривень боргів перед кредиторами і вкладниками. За інформацією правоохоронних органів, до самого падіння фінустанови активно долучилися і колишній топ-менеджмент, і колишні власники. Сам Микола Лагун виїхав з України у 2015-му і повернувся аж навесні 2020-го.

Восени минулого року Лагун і декілька його колишніх колег по банку отримали підозри в розтраті майна, далі ж суд обрав для Лагуна запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці.тЛагуну також було заборонено виїжджати з України, оскільки тільки один з персональних боргів Лагуна як колишнього поручителя «Дельта Банку» перед державним «Ощадбанком» становить орієнтовно 4.5 мільярди гривень (при цьому все арештоване майно банкіра, за інформацією генерального прокурора Ірини Венедіктової, коштує 790 мільйонів гривень).

У січні знімальна група Bihus.Info помітила Миколу Лагуна на виході з дорогого київського ресторану, де на колишнього банкіра очікував цілий натовп охоронців і кортеж з двох автомобілів.

Виявилося, що наприкінці листопада – в момент, коли запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту ще діяв – Печерський райсуд Києва дозволив Лагуну виїжджати з України. Підстав для цього було декілька. Перша – Лагун нібито є стороною чи свідком в низці судових справ у Білорусі та Великобританії, а отже йому необхідно бути присутнім на закордонних засіданнях. Друга – Лагун нібито робить все можливе для виплати «Ощадбанку» свого боргу. А саме, Лагун влітку 2021-го влаштувався економістом у ТОВ «Дельта Лізинг», де має 40-годинний робочий тиждень і зарплатню 14 тисяч гривень, яка за заявою повинна повністю йти

Відповідно, борг у розмірі 4,5 мільярди гривень банкір такими темпами буде виплачувати орієнтовно 27 тисяч років. Вже в грудні судді відмовилися продовжувати для Лагуна домашній арешт і обмежилися особистим зобов’язанням.

Від «Наших грошей»

Головуючим суддею в справі № 757/22651/15-ц  був Євген Хайнацький. В грудні 2020 року президент Володимир Зеленський призначив його суддею Печерського райсуду Києва. В 2010 році Хайнацький закінчив Одеську національну юридичну академію, президентом якої є Сергій Ківалов. До наглядової ради академії наказом Міністерства освіти в січні 2021 року був введений екс-заступник адміністрації Януковича Андрій Портнов. Останній має зв’язки та спільні фото з Андрієм Смирновим, нинішнім заступником голови Офісу президента, що відповідає за судову роботу. Перед призначення в ОП Смирнов був адвокатом «регіоналів». Інтереси Портнова-клієнта представляв і Олег Татаров, що нині на посаді заступника Офісу президента курирує правоохоронний блок. Саме Печерський райсуд ставав на бік Портнова в його справі проти працівників програми «Схеми», керівника ЦПК Віталія Шабуніна, та визнавав Порнова проживаючим в Україні, коли той переховувався в Москві.

Хайнацький перед призначення в Печерський суд був помічником судді Київського апеляційного суду.

В ТОВ «Дельта Лізинг» була структурою «Дельта Банку» Лагуна.