«ЕДАПСівці» продали держкомбінату «Україна» матеріалу для бланків на 81 мільйон
26.01.2022   //   427 Переглядів

ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» 30 грудня уклало угоду з ТОВ «Поллі-Сервіс» про закупівлю матеріалу для виготовлення бланків документів вартістю 81,02 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця поточного року на комбінат поставлять 12,37 млн голографічних елементів для спеціальних бланків нотаріальних документів. Виробника та ціну за одиницю у звіті про укладення договору не оприлюднено. Однак якщо розділити суму на кількість, то один елемент коштуватиме 6,55 грн. Аванс у розмірі 45% повинні були сплатити до 14 січня.

У 2020 році ДП «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції замовляло у ДочП «Поліграфічний комбінат «Зоря» з «ЄДАПСу» готові бланки по 9,72 грн. Комбінат «Україна» не пустили на торги, як і ДП «Київська офсетна фабрика» Мінфіну, яке подало заяву в АМКУ. У 2021 році новий тендер відмінили через зміну Кабміном опису бланків.

У серпні 2021 року «Поліграфкомбінат «Україна» очолила Тетяни Бондаренко. Джерело «Економічної правди» заявило, що це подруга колишньої директорки «ЄДАПСу» Ірини Обиденко. Остання є співвласницею «Поллі-сервісу», який з жовтня 2021 року отримав замовлень держкомбінату на 503,63 млн грн. Джерело каже, що кандидатуру Бондаренко лобіював голова консультативної ради консорціуму «ЄДАПС» Юрій Сидоренко і що вона погоджена в Офісі президента.

Засновниками «Поллі-Сервісу» є директорка Наталія Кочубей і ТОВ «Інноваційно-індустріальна група». Останнє належить згаданій вище Ірині Обиденко та Миколі Войтовичу з Києва, Таріяму Матару Мохамеду Таріяму з ОАЕ, швейцарській «Рітейл Інвестментс 2016 АГ» та кіпрським «Прідетоп Ко Лтд» і «Йолан Інвестментс Лімітед».

Обиденко керувала ЄДАПСом від заснування в 2004 році до припинення. Директор «Іноваційно-індустріальної групи» Андрій Котул очолював ТОВ «ЄДАПС-Принт».

Таріям, Обиденко та Войтович стали співвласниками «Іноваційно-індустріальної групи» у 2017 році. Вони замінили у якості бенефіціарів фірми Юрія Сидоренка, давно відомого як керівник ЄДАПСу. За даними Михайла Бродського, патенти IIG записані на Сидоренка.

Про свою зустріч із Таріямом як із власником групи IT-компаній «Industrial innovation group» (IIG) згадував голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія під час публічної підтримки ініціатив цієї фірми з реалізації проекту «Держава в смартфоні». Арахамія також є вихідцем з ІТ-бізнесу.

Нагадаємо, також Таріям записаний власником компанії «Vector Energy Innovation FZCO» з ОАЕ. А вона у свою чергу є засновником київського ТОВ «Трейденергоресурс», яке з 17 грудня 2021 року стало найбільшим імпортером електроенергії з Білорусі в Україну.