Житло для АТОшників замість «прокладки» добудує інша компанія за 215 мільйонів
24.01.2022   //   240 Переглядів

КП «Спецжитлофонд» Київради 6 січня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Максимус Констракшн» про реконструкцію колишнього гуртожитку в Святошинському районі Києва вартістю 214,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До липня 2023 року мають завершити реконструкцію двохсекційного будинку на бульварі Кольцова, 24-а. Мова про загальнобудівельні та фасадні роботи, влаштування покрівлі та інженерних мереж, мурування стін, встановлення вікон, внутрішнє оздоблення тощо.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Ціна договору всього на 0,2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 215,41 млн грн.

ПП «Югстрой 17» поскаржилось в АМКУ на вимоги щодо надання документу з реєстру платника ПДВ та обов’язкового огляду об’єкту учасником перед поданням пропозиції зі складанням відповідного акту. Адмінколегія наказала замовнику прибрати їх, бо дані про платника ПДВ є у відкритому реєстрі, а вимога щодо огляду є дискримінаційною, адже замовник може не допустити до нього або не підписати акт. Замовник виконав рішення АМКУ і змінив тендерну документацію, проте скаржник так і не прийшов на тендер.

Єдиним конкурентом було ТОВ «І.Б.К. Девелопмент» Олександра Лук’янця, Віталія Жуківського та Олега Волинцева, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Білоцерківська фірма «Максимус Констракшн» належить Руслану Прохоренку, Юрію Сінькевичу та директору Дмитру Сінькевичу. Вона заснувала ТОВ «Максимус Клін». В неї є свої інструменти та обладнання, а техніку та ще деяке обладнання вона орендує.

Загалом від створення «Прозорро» в 2016 році переможець натендерив 217,23 млн грн.

Довідково:

У 2006 році тодішній мер Києва Леонід Черновецький розпорядився знайти приміщення для постраждалих від аферистів «Еліта-Центру». Гуртожиток по бульвару Кольцова, 24А, раніше переданий заводом «Ізумруд» на баланс «Спецжитлофонду», тоді розглядався як пріоритетний, оскільки він був незаповнений. Однак його мешканці не дозволяли почати будівельні роботи, барикадуючись у приміщенні. У 2012 році «Спецжитлофонд» замовляв ТОВ «Будсервіс 2» перепланування квартир у цьому гуртожитку за 7,84 млн грн. У 2018 році КМДА вирішила реконструювати гуртожиток під житло для учасників АТО та людей з інвалідністю ІІІ групи внаслідок війни з їх числа. У тому ж році ТОВ «Скайбуд Груп» виграло підряд «Спецжитлофонду» на реконструкцію за 221,08 млн грн. (оплачено було 53,10 млн грн.), а в 2020 році – на 230,01 млн грн. (оплачено було 91,86 млн грн.).

Цього попереднього підрядника «Скайбуд Груп» пов’язували з Денисом Комарницьким.