«Укртрансгаз» замовив американцям газу на 4,5 млрд з базовою ціною 32 грн за куб
24.01.2022   //   24821 Переглядів

Графік поставок палива “Укртрансгазу” по одному з семи контрактів “Еру трейдінг”.

АТ «Укртрансгаз» 21 січня за результатами тендерів уклало низку угод з ТОВ «Еру трейдінг» на постачання 142 млн кубометрів газу на загальну суму 4,53 млрд грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Газ замовлено для поставки впродовж 2022 року з нерівномірним розподілом по місяцям – найбільше у місяці опалювального сезон та у серпні-вересні напередодні ОЗП. Найменше газу замовлено на період квітень-липень, коли світова ціна газу має бути меншою впродовж року, оскільки після завершення опалювального сезону на паливо знижується попит.

Газ замовлено по формулі з прив’язкою ціни до котирувань у Європі. Базова ціна склала 32 грн за кубометр. Це відповідає біржовим котируванням TTF.

Єдиним конкурентом «Еру трейдінгу» на тендерах було ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг”, яке не робило спроб торгуватись. Наприкінці грудня дочірня компанія «Нафтогазу» отримала свій підряд на поставку палива «Укртрансгазу» на суму 1,82 млрд грн по 32,11 грн за куб. Тоді єдиним конкурентом «нафтогазівців» було «Еру трейдінг», яке також не робило кроків по зниженню ціни.

На 2021 рік «Укртрансгаз» замовляв газ більшій кількості трейдерів. Окрім «Нафтогаз трейдингу» та «Еру трейдінгу» підряди різного розміру також отримали ТОВ «Акспо Україна», ТОВ «Trafigura Ukraine» і ТОВ “Енерджі трейд груп”. Цього разу вони пропозицій не подавали.

ТОВ «Еру трейдінг» належить американцям Дейлу Перрі і Ярославу Мудрому. Раніше співзасновником був Андрій Фаворов, він вийшов з компанії коли пішов працювати у «Нафтогаз» у 2019 році.