У Труханова фаворитом замовлень по протипожежній безпеці є власник фірми, який безоплатно здає свій офіс партії мера
24.01.2022   //   170 Переглядів

У Одесі мільйони на послугах пожежних та рятувальних служб освоює ПП «Спецпожсервис-Юг». Про це написала Олена Кравченко у «Depo. Одеса».

Фірма «Спецпожсервис-Юг» відома тим, що безоплатно віддала половину свого офісу на вулиці Юрія та Івана Лип, 76, під приймальню партії Одеського мера Геннадія Труханова «Довіряй ділам».

Засновник та директор фірми, 33-річний Владислав Касаткін балотувався від партії мера до Одеської міськради у 2020 році.

За даними публічного модуля аналітики Bi Prozorro, розпорядники бюджетних коштів в Одеській області уклали з ПП «Спецпожсервис-Юг» 648 угод на 118 млн грн. Серед замовників фірми – центри фінансування господарської діяльності закладів освіти, лікарні, театри, районні адміністрації тощо.

«Досі ніякі контролюючи органи не побачили корупції в тому, що бізнесмен віддає партії мера приміщення безплатно і виграє переважну більшість тендерів, на які подається. Ніяких даних про фінансування партії «Довіряй ділам» Касаткіним у НАЗК немає, хоча теоретично надання приміщення теж має декларуватися політичною партією», – написала журналістка.

Раніше Касаткін був засновником агрофірми й не мав досвіду у сфері пожежної безпеки, але у 2017 році став власником «Спецпожсервис-Юг», і після цього постійно отримує бюджетні замовлення.

Владислав Касаткін має спільне майно з суб’єктом декларування Владленою Касаткіною. У декларації пані Владлени з членів родини вказаний лише чоловік – Ігор Стахийович.

Владлена Касаткіна – чиновниця. Вона працювала аудитором в Південному територіальному управлінні внутрішнього аудиту та начальницею відділення договірної й претензійної роботи квартирно-експлуатаційного відділу Одеси.

Видання нагадало, що Одеса – місто, яке має сумну славу у тому, що стосується пожежної безпеки. Низка трагічних пожеж розпочалася восени 2017 р., коли у дитячому таборі «Вікторія» у вогні загинули троє дітей. У 2019 р. сталася пожежа в Одеському коледжі економіки та права. Тоді вогонь забрав 16 життів. Ще дев’ятеро людей згоріли живцем в одеському готелі «Токіо-Стар» того ж року.

У минулого навчального року сталися сім пожеж у навчальних закладах Одеси. ДСНС через суд вимагала закрити заклади, де була загроза пожеж чи виникнення інших надзвичайних ситуацій. Проте в Одеській мерії не вважали за необхідне закривати школи через пожежну небезпеку.

Директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич 19 січня опублікувала допис, в якому відзвітувала – нарешті всі школи Одеси обладнані автоматичними системами протипожежного оповіщення. На фотографіях, опублікованих пані Буйневич, на обладнанні видно наліпки з символікою фірми «Спецпожсервис-Юг».