У Зеленського заплатили Коломойському 36 млн за будівництво злітної смуги у аеропорту «Дніпро»
23.01.2022   //   361 Переглядів

Компанії ПАТ «Дніпроавіа» і ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» отримали 36 млн грн від держпідприємства «Фінансування інфраструктурних проектів» («Фінінпро»). Це ДП оплачує будівництво нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди, повідомила Аліса Юрченко у «Bihus.Info».

Наприкінці 2021 – на початку 2022 рр. «Фінінпро» здійснило низку транзакцій на рахунки фірм з орбіти олігарха Ігоря Коломойського.

У призначенні платежів сказано, що бюджетні гроші сплачені приватним компаніям як «Оплата за купівлю нерухомого майна; Будівництво міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ»«. Імовірно, ідеться про викуп старих об’єктів для будівництва нової злітної смуги.

ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» належить ПАТ «Дніпроавіа», яка, у свою чергу, належить ТОВ «Галтера». Усі три компанії вважаються сферою інтересів бізнес-групи олігарха Ігоря Коломойського. Власниками часток в «Галтері» записані фірми з Кіпру, Белізу, БВО та України.

За даними державного майнового реєстру, ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» і ПАТ «Дніпроавіа» володіють об’єктами нерухомості в аеропорті Дніпра.

Об’єкти аеропорту опинились у структур олігарха під час приватизації державної авіаційної компанії «Дніпроавіа» за президентства Віктора Ющенка. На балансі держкомпанії перебував майновий комплекс аеропорту.

Під час приватизації злітна смуга мала бути передана державі, а покупець (ТОВ «Галтера») зобов’язувався інвестувати в аеропорт сотні мільйонів гривень. Однак ані перше, ані друге приватні власники не виконали. Держава неодноразово намагалася повернути стару злітну смугу собі і навіть розірвати договір купівлі-продажу акцій «Дніпроавіа». Але у 2020-му Верховний суд відмовився задовольнити позов держави до структур з «групи Коломойського».

Нагадаємо, команда Володимира Зеленського витратить майже 6 млрд грн. з бюджету на будівництво нового аеродрому у Дніпрі під брендом ініціативи президента «Велике будівництво».

А компанія з орбіти Ігоря Коломойського ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» може претендувати на те, щоб стати експлуатантом нової злітної смуги. Як повідомляло інтернет-видання «Наші гроші», ще влітку 2021 р. Державіаслужба видала ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» безстроковий сертифікат експлуатанта аеродрому «Дніпро».

Міськрада Дніпра спробувала оскаржити безстроковий сертифікат у Дніпровському окружному адмінсуді, однак той вирішив, що справу має розглядати скандальний і досі не ліквідований Окружний адміністративний суд Києва.