Улюбленець комунальників Філатова поставить «Міськсвітлу» енергію на 340 мільйонів
21.01.2022   //   271 Переглядів

Комунальне підприємство «Міськсвітло» Дніпровської міської ради 10 січня за результатами тендеру замовило ТОВ «Нью стрім енерджі» електроенергію на 340,69 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Вартість договору лише на 0,3% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 341,88 млн грн.

До кінця 2023 року поставлять 77 млн кВт*год по 4,42 грн./кВт*год. Ця ціна включає тариф за 1 кВт*год – 3,67 грн./кВт*год., передачу – 0,41 грн./кВт*год., інші витрати постачальника – 0,34 грн./кВт*год. У додатку до договору зазначається, що оплату за розподіл електричної енергії споживач здійснює самостійно.

Наступного для, 11 січня, КП «Міськсвітло» Рівненської міськради через торги до кінця 2022 р. замовило електроенергію іншій компанії на 8% дешевше – 4,12 грн./кВт*год. Ця ціна визначається за формулою, яка включає в себе закупівельну ціну електроенергії, передачу, ціну на послуги, які пов’язані з постачанням електроенергії, та розподіл. Тарифи окремих складових формули у договорі та додатках не вказані.

У березні 2021 р., тобто 10 місяців тому, дніпровське «Міськсвітло» замовляло значно меншу кількість електроенергії «Нью стрім енерджі» (тоді називалося ТОВ «Юнайтед енерджи») по3,06  грн./кВт*год., тобто на 45% дешевше. Тоді ціна включала тариф, передачу та розподіл.

Київською «Нью Стрім Енерджі» володіє і керує киянин Сергій Олексійович Цюкало. За даними декларацій, раніше особа із такими ПІБ працювала в Департаменті ліцензійного контролю НКРЕКП, а також у ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» Ріната Ахметова.

Єдиним конкурентом було харківське ТОВ «Овіс трейд» колишнього мера Харкова (2002-2006 рр.) Володимира Шумілкіна, його сина Олексія, Сергія Куцого.

Як повідомляли «Наші гроші», у жовтні минулого року КП «Дніпроводоканал» Дніпровської міськради провів аукціон на закупівлю електроенергії на суму 527,88 млн грн. Переможцем стало «Нью Стрім Енерджі» з пропозицією 526,51 млн грн.

Закупівельна ціна електроенергії значно перевищувала ринковий рівень. Зокрема, передбачена договором про закупівлю ціна електроенергії становила 3,46 грн./кВт*год. У той же час, водоканали інших міст закуповували електроенергію за нижчими цінами, однак на менший обсяг, і таким чином переплата «Дніпроводоканалом» за енергію могла скласти 70 млн грн.

У листопаді «Центр протидії корупції» звернувся до Національного антикорупційного бюро України із заявою про протиправні дії директора «Дніпроводоканал» Андрія Довганя та керівника ТОВ «Нью Стрім Енерджі» Сергія Цюкала під час закупівлі енергії на 526,51 млн грн.

У НАБУ відмовилися відкрити кримінальну справу про можливу переплату 70 млн грн.