Прокуратура розслідує розкрадання на фарбуванні Подільського мосту
20.01.2022   //   186 Переглядів

Прокуратура розслідує привласнення коштів директором ТОВ «Еко-Буд-Трейд» під час будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві. Про це свідчить ухвала Подільського районного суду міста Києва від 11 січня.

У 2017 році КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» замовило «Еко-Буд-Трейд» будівництва Подільського мостового переходу. В ухвалі суду не вказано суму договору, але відомо, що з 2017 р. фірма отримала понад 6 млрд грн на роботи.

За даними правоохоронців, у кінці 2020 р. директор «Еко-Буд-Трейд» підписав акти приймання виконаних будівельних робіт, до яких були внесені відомості про фарбуванню низу залізобетонних прольотних плит автопроїзду від опори до опори довжиною 33 м. Директор КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» теж підписав документи, не переконавшись, що роботи виконані. В результаті, приватній фірмі було перераховано 4,55 млн грн.

Слідство встановило, що під час фарбування повинні були використані матеріали фірми «Sika», але цього не було зроблено. Отже, роботи в цілому виконані з порушенням технології і таким чином не відповідають нормативно-правовим актам у галузі будівництва.

Крім того, «Еко-Буд-Трейд» залучило до будівництва субпідрядників: ТОВ «Спецпроект-Інвест» та ТОВ «БК Теплобуд». Вони займалися улаштуванням антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій прогонової споруди (прогони 20-26). За ці роботи КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» заплатила спочатку 3,41 млн грн., а потім 574 тис грн.

Водночас, згідно з висновком експертів, обсяги та вартість наданих послуг, зазначених у актах приймання виконаних будівельних робіт за вересень та листопад 2020 року не відповідають обсягам та вартості фактично виконаних робіт в частині необґрунтованого включення до актів виконаних робіт по знепиленню конструкцій, додатковому ґрунтуванню, піскоструменевому очищенню та механізованому покриттю ґрунтівкою. Сума завищення виконаних робіт становить 1,83 млн грн.

Суд продовжив строк дії обов`язків, покладених на підозрюваного директора «Еко-Буд-Трейд» (прибувати до слідчих, не відлучатися із Києва, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними тощо).

З серпня 2019 року керівником ТОВ «Еко-Буд-Трейд» є Віталій Фастовець.

Першозасновником «Еко-Буд-Трейд» був Дмитро Кириченко із с. Росава на Київщині. Нинішній власник Максим Половко через ланцюжок партнерів пов’язаний із компаніями, близькими до директора КП «Житлоінвестбуд-УКБ» В’ячеслава Непопа та Михайла Голиці – екс-очільника Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА та президента АТ «ХК «Київміськбуд».

Як встановили журналісти Bihus.info , з 2019 року по 2021 рік фактично зарплату в цій фірмі отримував Герман Блінов – це чоловік Юлії Тищенко, сестри нардепа від «Слуги народу» Миколи Тищенка.

Журналісти також виявили, що субпідрядником з 2019 року стало ТОВ «Сучасна транспортна інфраструктура» Валерія Сировацького – кума та багаторічного партнера родини директора КНДІСЕ Олександра Рувіна.

У серпні 2021 року прокуратура та поліція проводили обшуки стосовно можливих фактів службової недбалості та привласнення майна при будівництві Подільського мосту.

Засновником та директором «Спецпроект-Інвест» є Денис Зуєв, «БК Теплобуд» – Михайло Квасов.